O wynajmie samochodów

Skrzynia automatyczna
Październik 10, 2017
Opłata za podstawienie
Październik 10, 2017

O wynajmie samochodów

Wynajem pojazdów nie oznacza tylko, że klient potrzebuje samochodu z uwagi na problem ze swoim autem w wyniku uszkodzenia lub wypadku. Firmy wynajmujące użyczają auta na okresy dłuższe w zależności od zapotrzebowania klientów. Możemy mieć do czynienia z wynajmami na kilka, kilkanaście  dni czy miesiące. Wynajmujący często korzystają z udogodnień jakie daje wypożyczalnia samochodów. Dokonują oni np. odbioru samochodu w wybranych przez siebie punktach. Mogą wraz z autem wypożyczyć na czas wynajmu auta także nawigację czy też foteliki dla dzieci. Wynajem aut jest korzystny z uwagi na to, że najemca nie zajmuje się takimi kwestiami jak opony zimowe czy letnie, ubezpieczenie pojazdu. Za ten aspekt odpowiada wypożyczalnia samochodów w ramach wynajmu auta.

Obecnie coraz częściej auta wynajmowane są na okres wakacyjny. Są to wynajmy często aut większych: 9 osobowych lub camperów, które wygodniejsze są w przypadku wyjazdów wakacyjnych niż standardowe auta 5 osobowe.

Usługi i oferta

Wypożyczalnia wychodząc klientów na przeciw umożliwiają odbiór i zwrot w wybranych punktach wynajmu mieszczących się na lotniskach, dworcach czy lotniskach. Dzięki temu można kontynuować już jazdę z miejsca wygodnego dla klienta bez potrzeby organizacji transferu z lotniska czy dworca do siedziby wypożyczalni samochodów. Często możliwe są wynajmu w jednym z punktów a zdanie pojazdu dokonywane jest w odległym , innym punkcie wypożyczalni w kolejnym celu podróży.