FAQ Wypożyczalni samochodów

1Czy przy wynajmie samochodu konieczne jest wpłacenie kaucji?
W przypadku wynajmu samochodów osobowych do 5 osób kaucja wynosi 500zł, dla aut 7 i 9 osobowych oraz dostawczych kaucja to 1000zł. W przypadku dłuższej współpracy ta forma zabezpieczenia nie jest pobierana od klienta i można bez tej wpłaty korzystać z auta z naszej wypożyczalni samochodów.
2Jak rozwiązana jest sprawa tankowania auta i paliwa?
Auto należy oddać z tą samą ilością paliwa z jaką się dostało. Ponieważ klient otrzymuje auto zatankowane do pełna auto musi być zwrócone do wypożyczalni z pełnym bakiem. W przypadku zwrotu nie zatankowanego auta może być pobrana przez wypożyczalnie samochodów opłata za uzupełnienie paliwa do stanu właściwego.
3Jakie są warunki wynajmu auta oraz jaki jest limit wiekowy?
Auta wypożyczane są osobom posiadającym 25 lat i posiadających prawo jazdy od conajmniej 3 lat. Do podpisania umowy wynajmu potrzebne są dwa dokumenty: dowód osobisty i prawo jazdy.
4Jakie dokumenty potrzebne są do podpisania umowy wynajmu?
Aby podpisać umowę wynajmu samochodu potrzebny jest ważny dowód osobisty oraz prawo jazdy akceptowane w Polsce (dotyczy to osób legitymujących się prawej jazdy spoza Polski)
5Czy jest możliwość wynajęcia auta posiadając prawo jazdy z innego kraju?
Do umowy wynajmu samochodu potrzebne jest prawo jazdy akceptowane w Polsce. Jaki dokument jest akceptowany określone jest w dyrektywach unijnych a także konwencji wiedeńskiej. Dla przykładu prawo jazdy z USA nie jest respektowane na terenie Polski i Unii.
6Czy samochody z wypożyczalni jest podstawiane na lotniska?
Auta w wypożyczalni samochodów można wynająć na lotnisku w Goleniowie a także lotniskach w Berlinie. W przypadku rezerwacji auta należy określić czy jest taka potrzeba. Z uwagi na odległość tych lotnisk od miasta Szczecin może być pobrana dodatkowa opłata. Szczegółowe informacje udzieli obsługa wypożyczalni aut.
7Jaki jest koszt wynajmu samochodu w wypożyczalni auto67.pl?
Koszt auta z wypożyczalni samochodów uzależniony jest od ilości dni na jaki podpisana jest umowa a także od ilości km tzw. limitu dziennego. Ceny zależą również od rodzaju pojazdu jaki jest wypożyczany. W przypadku aut osobowych mniejszych cena jest niższa niż aut z klasy premium czy dostawczych.
8Czy samochodu z wypożyczalni posiadają ubezpieczenie?
Wszystkie auta z wypożyczalni samochodów auto67.pl posiadają potrzebne ubezpieczenie OC a także AC i Assistance, które zabezpieczają kierujących w przypadku uszkodzeń pojazdu.
9Czy są limity kilometrów?
W wypożyczalni samochodów auto67.pl funkcjonują dwie stawki za wynajem samochodów. Można wynająć auto z limitem 300km na dobę lub bez limitu km
10Jak kształtuje się koszt podstawienia auta?
Odbiór auta w biurze wypożyczalni samochodów i na terenie miasta jest darmowy. Cena podstawienia w innych miejscowościach wskazanych na naszej stronie wypożyczalni zależy od okresu na jaki zostanie wynajęty samochód.
11Jak wygląda procedura odbioru samochodu?
Po rezerwacji pracownik wypożyczalni kontaktuje się z klientem aby potwierdzić termin i godzinę. W miejscu wynajmu wypełnianie są dokumenty wynajmu na podstawienie przedłożonych dokumentów: prawa jazdy i dowodu osobistego a następnie po wpłacie kwoty za wynajem przekazane są dokumenty pojazdu i klucze do niego.
12Czy można wypożyczyć wraz z samochodem fotelik dla dziecka?
Dla bezpieczeństwa dzieci wynajmujemy foteliki oraz podkładki dla dzieci w zależności od potrzeby. Można także wynająć takie dodatki jak nawigacja GPS.
13Czy auto może być kierowane przez osoby poza wynajmującym?
Istnieje taka możliwość: należy jednak poinformować przed wyjazdem pracownika o tym fakcie i podać dane osoby do umowy
14Czy istnieje możliwość wyjazdu samochodem poza granice Polski?
Tak. Przed wyjazdem należy przedzwonić i skontaktować się z obsługą wypożyczalni aut i zapytać o taką możliwość.
15Co zrobić gdy doszło do kolizji z udziałem auta z wypożyczalni?
W przypadku kolizji wynajmujący powinien zawsze wezwać policję na miejsce zdarzenia oraz poinformować obsługę wypożyczalni aut o tym fakcie celem podjęcia decyzji co począć w takiej sytuacji.
16Czy wynajem samochodów na firmę może być opłacony przelewem?
Tak.
17Czy osoba nieposiadająca firmy może wynająć samochód?
Tak. Wystarczy wynajmujący ma ukończone 25 lat oraz posiada prawo jazdy od conajmniej 3 lat.
18Czy można zarezerwować samochód w przeddzień albo w dniu jego odbioru?
Tak. Umożliwiamy wynajem auta również w dniu odbioru. Należy wówczas telefonicznie podać dane do rezerwacji.