Skrzynia automatyczna

Szkoda całkowita
Październik 7, 2017
O wynajmie samochodów
Październik 10, 2017

Skrzynia automatyczna

Skrzynia biegów to urządzenie, które umożliwia zmianę przełożenia napędu tak aby przekazać najbardziej efektywną moc z silnika na koła pojazdu w zależności od warunków jakie panują na drodze. Dobra skrzynia przekazuje efektywną moc przez cały czas dzięki temu można oszczędzić na paliwie. Działanie takiej skrzyni jak sama nazwa wskazuje jest automatyczne i nie wymaga działania ręcznego kierowcy jak to ma miejsce w większości pojazdów jakie poruszają się po drogach Polski. Automatyczne skrzynie same decydują w jaki sposób ma być wykorzystana skrzynia biegów w zależności od prędkości o obciążenia czy warunków na drodze  (podjazdy czy zjazdy).

Automatyczne skrzynie biegów popularne są głównie w USA gdy tymczasem u nas w Europie popularne są skrzynie manualne, ręczne. Coraz częściej wybierane są skrzynie automatyczne przez kierujących i trend ten można zauważyć w przypadku wynajmu samochodów w wypożyczalniach aut. Coraz częściej chętni do wypożyczenia auta pytają o auta z automatyczną skrzynią biegów. Jednak oferta w tym przypadku może być ograniczona ilościowo z uwagi na panujące w Europie jeszcze przekonanie do skrzyń manualnych, które nadal są bardzo popularne.

W trakcie wynajmu samochodów warto określić się jeszcze przed wynajmem z jaką skrzynią ma być auto. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych problemów jak również nie spowoduje uszkodzenie skrzyni manualnej przez osobę nie przyzwyczajoną do podróżowania takim autem po drogach.