Długoterminowy wynajem samochodów to oferta wypożyczalni skierowana przede wszystkim do Firm, które wykorzystują samochody jako narzędzie pracy, podlegające okresowej wymianie. Środki finansowe, jakie posiadają Firmy, powinny być przeznaczane na inwestycje związane z głównymi gałęziami działalności, dzięki temu możliwe jest osiągniecie  dodatkowych zysków. Natomiast problemy związane z utrzymaniem samochodów w firmie zostaną powierzone specjalistom.

Oferowany przez nasze doświadczone przedsiębiorstwo długoterminowy wynajem samochodów to sposób aby zminimalizować koszty związane z utrzymaniem parku samochodowego. Usługa ta jest coraz częściej stosowana w Polsce, a niezwykle popularna zagranicą, polega na powierzeniu wszystkich czynności związanych z kupnem, rejestracją, finansowaniem, kompleksową obsługą eksploatacji oraz sprzedażą lub wymianą pojazdu na nowy, wyspecjalizowanej firmie.

Ten rodzaj wynajmu samochodów jest stosowany jako alternatywa do klasycznego leasingu lub zakupu samochodu na własność. Klient opłacając tylko stałą, ryczałtowaną, miesięczną stawkę, użytkuje wypożyczony samochód ponosząc jedynie koszty paliwa. Rata wynajmu uwzględnia wszelkie koszty utrzymania, serwisowania, polisy ubezpieczeniowej, a także zakupu ogumienia wraz z jego przechowywaniem i sezonową wymianą. Po wspólnej analizie potrzeb Klienta, wybierane są najlepsze możliwe opcje dotyczące marki, modelu, rodzaju silnika, wyposażenia dodatkowego, czasu trwania wynajmu oraz wymaganego limitu kilometrów. Dodatkowym atutem jest możliwość modyfikacji ostatnich dwóch parametrów w trakcie trwania najmu. Zawsze dbamy o to, by ostateczna cena oraz zakres usługi były dostosowana do indywidualnych potrzeb klientów, a cała współpraca przebiegała w sposób korzystny dla obu stron.

Jakie są korzyści finansowe dla Firmy z długoterminowego wynajmu aut?

Wypożyczenie samochodu na długi termin to rozwiązanie, które opłaca się przedsiębiorcom z wielu powodów. Chodzi nie tylko o korzyści finansowe uzyskiwane dzięki oszczędnościom, ale także komfort związany z brakiem konieczności skupiania uwagi na kwestiach bezpośrednio nie wiążących się z kierunkiem działalności firmy. Oto niektóre z zalet skorzystania z możliwości wynajmu aut długoterminowo:

  • usługi serwisowe auta wykonywane są przez wypożyczalnie
  • samochody posiadają pełne ubezpieczenie OC, AC oraz Assistance
  • auta odpowiednio do pory roku mają opony zimowe lub letnie
  • brak konieczności rozbudowy własnego działu flotowego -ograniczenie kosztów administracyjnych.
  • Łatwa kontrola kosztów związanych z flotą.
  • Firma otrzymuje jedną zbiorczą fakturę -redukcja kosztów związanych z księgowaniem wielu, drobnych płatności.
  • Klient nie ponosi ryzyka związanego z wartością samochodu po okresie najmu. zmniejszenie kosztów związanych z przestojem pracy pracowników. W przypadku uszkodzenia/awarii dostaje on samochód zastępczy, a tym samym zachowuje pełną mobilność.
  • większa zdolność kredytowa – brak konieczności obciążania jej środkami na zakup samochodów.
  • większy zwrot z inwestycji – możliwość przeznaczenia kapitału na inwestycje bezpośrednio związane z główną działalnością Firmy.

Przykładowe samochody w najmie długoterminowym

skoda-superb

Skoda Superb

wynajem mazda

Mazda 6 Kombi

wynajem ford focus kombi

Ford Focus Kombi

wynajem skoda fabia

Skoda Fabia


wynajem Fiat Ducato

Fiat Ducato

wynajem toyota aygo

Toyota Aygo

wynajem ford fiesta

Ford Fiesta

Opel-Vivaro-wypozyczalnia-busow-1170x779new

Opel Vivaro