Zwrot z pełnym bakiem

Tankowanie
Październik 4, 2017
Prawo jazdy kat. B
Październik 4, 2017

Zwrot z pełnym bakiem

W większości europejskich krajów panuje zasada, że wypożyczający dostaje auto zatankowane i w takim stanie też zdaje pod koniec wynajmu. Zasady dotyczące kwestii tankowania są zapisane w umowie podpisywanej przy wynajmie. Czasami w krajach Ameryki dopuszczone jest oddanie auta z pustym bakiem lub częściowo zatankowanym. Jednak należy się liczyć, że w większości wypadków w przypadku wynajmu pojazdu można też dostać auto nie do końca zatankowane lub z rezerwą w baku. W wypożyczalni samochodów auto67.pl jak i w większości wypożyczalni samochodów na terenie Polski funkcjonuje zasada: auto otrzymuje się zatankowane i w takim stanie należy oddać. Gwarantuje to, że każda następna osoba wynajmująca auto dostanie auto gotowe do podróży – nie musi zastanawiać się na początku wynajmu o kwestie z paliwem.

W przypadku gdy nastąpi zdanie pojazdu nie zatankowanego wypożyczalnia może obciążyć dodatkowymi kosztami za usługę tankowania oraz kosztem paliwa. Opłata może zostać naliczona przy zdaniu pojazdu lub po prostu potrącona z kaucji wpłaconej również na tą okoliczność. Koszta paliwa w przypadku zatankowania przez wypożyczalnie może być w takim przypadku wyższe niż na stacji paliwa.

Warto zatem w przypadku zdania pojazdu odwiedzić stację benzynową : uniknie się w ten sposób dodatkowych kosztów związanych z dotankowaniem paliwa do wynajętego auta.