Kaucja

GPS
Październik 4, 2017
Kategorie aut osobowych
Październik 4, 2017

Kaucja

Kaucja obowiązuje w większości firm wynajmujących samochody i jest praktycznie regułą. Kaucja służy głównie na pokrycie kosztów związanych z uszkodzeniem pojazdu lub też kosztów np. niedotankowanego paliwa lub wyczyszczenia pojazdu po wynajmie. Zdarza się właśnie, że wynajmujący oddają auto brudne lub bez paliwa i wypożyczalnia samochodów ma prawo pobrać odpowiednią kwotę aby doprowadzić pojazd do odpowiedniego stanu. Zdarza się, że w momencie zwrotu pojazdu zostanie zauważone przez pracownika, że były palone papierosy w pojeździe. Wówczas zgodnie z umową może być potrącona kwota kary za tą  czynność. W umowie zawarta jest klauzula informująca, że w autach nie wolno palić papierosów oraz ich elektronicznych odpowiedników.

Kaucja jest pobierana w gotówce lub przez blokowanie środków na karcie w punkcie odbioru samochodu z wypożyczalni. Kaucja zwracana jest w przypadku oddania pojazdu w niezmienionym stanie i czyste lub też zwolniona jest kwota zabezpieczona na karcie wynajmującego.  Wysokość kaucji zależy od rodzaju i wartości wynajmowanego pojazdu. Inna jest często dla aut osobowych a inna dla większych pojazdów takich jak dostawcze i busy 9 osobowe.

Ważne, że w przypadku blokowaniu środków na karcie na poczet kaucji, karta musi być wystawiona na osobę wynajmującą. Nie możliwości przedstawiania karty innej osoby niż zawartej w umowie.

W przypadku wielokrotnych wynajmów przez osobę w wypożyczalni samochodów auto67.pl możliwe jest zniesienie kaucji. Wówczas taka osoba wnosi opłatę tylko z tytułu wynajmu samochodu. Jest to opcja dla klientów powracających do wypożyczalni i korzystających wielokrotnie z jej usług.