zwrot samochodu
Wskazówki dotyczące zwrotu samochodu
Styczeń 26, 2018
wybór samochodu
Jak znaleźć najtańszy samochód?
Styczeń 27, 2018

Kamizelka odblaskowa

kamizelka

Kamizelka odblaskowa jest obowiązkowym wyposażeniem aut w Niemczech. Niezależnie czy jest to auto własne czy wynajęte należy posiadać je w aucie. Zostały wprowadzone jako obowiązek posiadania kilka lat temu dla bezpieczeństwa kierowców. Warto je posiadać w samochodach zarejestrowanych w Polsce bo mogą się przydać np. w trakcie jazdy po Niemieckich drogach.

Przepis prawny: kamizelki bezpieczeństwa obowiązkowe w Niemczech.

Od 1 lipca 2014 weszły przepisy, które zobowiązują posiadaczy samochodów niemieckich do posiadania kamizelki bezpieczeństwa. Niezależnie od auta czy to osobowe czy dostawcze czy ciężarowe taka kamizelka musi być w samochodzie dostępna. Przepis ten nie dotyczy motocykli, motorowerów czy rowerów. Kierowca musi na żądanie okazać, że ją posiada : w innym wypadku może być nałożona kara.

Cechy kamizelki odblaskowej

Kamizelka odblaskowa okazuje się przydatna, kiedy samochód uległ awarii albo uczestniczył w wypadku samochodowym. Dzięki niej kierowca jest widoczny dla wszystkich nadjeżdżających pojazdów. Dlatego mimo, że w autach zarejstrowanych w Polsce nie są wymagane ale warto mieć na wyposażeniu. Większość wypożyczalni nie umieszcza tych kamizelek w samochodach. Wyjątkiem jest wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych auto67.pl, która dla bezpieczeństwa kierujących i pasażerów umieszcza taką kamizelkę w każdym ze swoich pojazdów, obok apteczki. Koszty wyposażenia nie są duże ale służą bezpieczeństwu.

Warto mieć w aucie kamizelkę pod ręką i dobrze przechowywać je w przedniej części pojazdu. Odpowiedni do tego może być schowek lub np. miejsce pod siedzeniem kierowcy. W przypadku nałożenia na siebie kamizelki warto ją mieć zapiętą dla lepszego efektu, paski dają wtedy najlepszy efekt wieczorem i w nocy i odbijają się w świetle lamp drogowych pojazdów.

Niezależnie zatem od tego czy jeździsz pojazdem, w którym wymagane są kamizelki czy nie warto mieć jedną na wyposażeniu aby wieczorem być widocznym dla nadjeżdżających pojazdów