Zbliża się nowy rok, nowy samochód

Zmęczenie w trakcie jazdy samochodem
Wrzesień 11, 2018
Zasady zachowania w korku
Październik 2, 2018

Zbliża się nowy rok, nowy samochód

leasing a wynajem samochodu w firmie

Nowy Rok i w tym czasie pojawiają się plany dotyczące zakupu nowego auta do firmy. W okresie poprzedzającym nowy rok jak również po sylwestrze wiele firm decyduje się na zwiększenie floty. Firmy najczęściej dokonują zakupu nowego auta w formie leasingu i w ten sposób spłacają auta przez kilka najbliższych miesięcy czy lat. Zanim jednak podejmie się takie zobowiązanie warto rozważyć i wybrać też inne sposoby gospodarowania samochodem. Jednym z innych sposobów pozyskania nowego samochodu może być wynajem potrzebnego pojazdu w jednej z wypożyczalni aut. Podjęcie decyzji z początku może wydać się z początku trudne. Jednak rozwiązanie takie niesie wiele korzyści nad którymi warto się zastanowić a które z początku mogę nie być tak łatwe do zobaczenia.

Umowa leasingowa daje możliwość użytkowania samochodu w firmie, który po zakończeniu tego finansowania może pozostać w firmie lub też  samochód może być przekazany firmie leasingowej. Później może być on dalej odsprzedany. W przypadku wynajmu długoterminowego auta z wypożyczalni bo o takim trzeba mówić, samochód jest własnością wypożyczalni. W drugim przypadku wynajmujący posiadając samochodów nie musi się martwić o sprawy związane z wymianami oleju, okresowymi przeglądami pojazdu, wymianą opon zimowych na letnie i odwrotnie. W przypadku gdy auto ulegnie uszkodzeniu na czas naprawy można uzyskać łatwo nowe auto zastępcze co ułatwi prowadzenie dalej działalności. Wszystko to jest w gestii wypożyczalni samochodów, która użycza pojazd.

Więcej na temat korzyści wynajmu długoterminowego nad leasingiem zostało zamieszczonych w artykule Dlaczego wynajem długoterminowy jest lepszy od leasingu? Warto poznać wszelkie aspekty związane z pozyskaniem auta do firmy.

Zapraszamy również do kontaktu z naszą wypożyczalnią samochodów zarówno małe firmy jak i duże. Pracownicy naszej wypożyczalni przygotują ofertę specjalnie dla Państwa a stałym klientom zaproponujemy ciekawe rabaty.

Komentarze są wyłączone.