Zasady wypożyczenia auta

fugon dostawczy
Wybór auta dostawczego z floty wypożyczalni
Październik 4, 2017
droga zima
6 porad bezpiecznej jazdy zimą
Styczeń 12, 2018

Zasady wypożyczenia auta

zasady wypożyczenia aut

Coraz częściej pada wśród firm i osób prywatnych decyzja o wypożyczeniu auta w firmach specjalizujących się i występujących jako wypożyczalnie samochodów. Dotyczy to zarówno wynajmów aut osobowych ale także dostawczych dla kierujących z prawem jazdy kategorii B. Auto z wypożyczalni może być wynajęte również w przypadku utraty własnego auta w ramach usługi oferowanej przez ubezpieczalnie jako auto zastępcze z OC sprawcy.  W tym ostatnim przypadku koszty związane z wynajmem pokrywane są przez ubezpieczalnia z polisy sprawcy i wynajmujący może korzystać z samochodu bezpłatnie przez cały okres wynajmu. W innym przypadku ponosi się koszt wynajmu auta plus koszta związane z zużyciem paliwa. Wraz z rozwojem usług firm wynajmu samochodów klienci coraz częściej wymagają były one realizowane na coraz wyższym poziomie. Oczekują, że wynajęte auta będą nowe a przede wszystkim bezpieczne. Jednak w jaki sposób wynajęty samochód będzie się sprawować na drodze zależy już od klientów-kierowców, którzy korzystają z wynajmu samochodu w usłudze krótkoterminowej (trwającej kilka dni) czy długoterminowej (od miesiąca do roku).

W trakcie kontaktu z wypożyczalnią samochodów z zamiarem wynajęcia auta warto wypytać jak najwięcej o samochodzie oferowanym przez firmę tak aby spełniał on wszelkie potrzeby. Wypożyczalnia jak np. auto67.pl posiada w swojej flocie auta o różnej wielkości zarówno osobowe jak i dostawcze. Wśród osobowych aut mogą to być auta małe, kompaktowe, rodzinne, SUV czy też mieszczące 7 i 9 osób.  W przypadku aut dostawczych istnieje również spora różnorodność pojazdów. Mogą to być małe dostawczaki, niewiele większe od aut osobowych ale również takie gdzie przestrzeń ładunkowa może osiągać 4,2m długości o 2,3m wysokości. Taka różnorodność pozwala na wybór odpowiedniego środka transportu lecz też sprawia, że wybór odpowiedniego nie będzie łatwym zadaniem.

Przed wynajmem warto zapoznać się z dokumentami jak: umową gdzie zawarte są informacje dotyczące samochodu jego stanu technicznego w momencie wynajmu oraz oddania. Inne dokumenty, które warto przejrzeć i zapoznać się z nimi to regulamin wynajmu samochodu gdzie opisane są wszystkie warunki dotyczące użyczenia pojazdu i jego wykorzystania. Regulamin dostępny jest także w momencie wynajmu i będzie przedstawiony do podpisania.

W wypożyczalni samochodów ważne jest zapoznanie się z warunkami dotyczącymi tankowania pojazdu. Auta dostępne w wypożyczalni spełniają rygorystyczne zasady co do bezpieczeństwa a auto oddawane jest klientowi z pełnym bakiem. W takim stanie auto: umyte oraz zatankowane do pełna należy także zwrócić do wypożyczalni. Ważne zatem aby przed zwrotem zapoznać się gdzie znajduje się najbliższa stacja benzynowa gdzie auto może zostać zatankowane przed końcem najmu. Usprawni to zdanie pojazdu i będzie to operacja bezstresowa, szczególnie jeśli będzie się chciało zdać pojazd na przysłowiową ostatnią chwilę -zaraz przed upływem czasu wynajmu.

W trakcie podpisywania protokołu zdawczo-odbiorczego warto zwrócić uwagę na ewentualnie uszkodzenia, które obsługa wypożyczalni samochodów zaznacza w umowie samochodu. Obsługa wypożyczalni samochodów służy pomocą w zaznajomieniu się z pojazdem tak aby później móc kontynuować jazdę bez stresu.

Każdorazowo przed wynajmem wybrane auto warto obejrzeć nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz. Warto zaznajomić się z wyposażeniem samochodu: nie tylko nawigacją ale gdzie znajdziemy potrzebne w trakcie jazdy: światła, lusterka czy tempomat. Auta coraz częściej są bogato wyposażone i takie elementy ułatwiają podróżowanie kierującemu i pasażerom.


Poszukujesz samochodu osobowego albo dostawczego? Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni samochodów osobowych i dostawczych auto67.pl w Szczecinie

Komentarze są wyłączone.