Zasady w wypożyczalniach dotyczące tankowania.

Dzień świętego Patryka
Marzec 30, 2018
jazda lewostronnie
Ruch lewostronny bez problemów
Kwiecień 2, 2018

Zasady w wypożyczalniach dotyczące tankowania.

Zbliżają się wakacje a także jest to okres planowania wyjazdów podczas nich. Szukamy m.in. tanich ofert dotyczących wynajmu samochodów. Omówimy ważny punkt dotyczący tankowania samochodu.

Jeśli rezerwujesz auto w wypożyczalni można się spotkać z dwoma zasadami dotyczącymi tankowania. Jedną z nich jest pełny/pełny (FF. Ale uwaga może się okazać, że wskazanie paliwa nie działa dobrze i zamiast pełnego jest on do połowy pełen. Warto zawrócić o poprosić auto o zatankowane rzeczywiście do pełna. Jeśli tankujesz auto wg takich zasad są ważne takie punkty:

  • Za tankowanie nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty serwisowe.
  • Zwracasz auto z taką samą ilością paliwa
  • Od razu można zacząć podróż bez wizyty na stacji paliw.

Warto zaraz przy wynajmie zorientować się gdzie jest najbliższa stacja paliw tak aby przy zdaniu nie tracić czasu na szukanie kiedy będziemy zaaferowaniu oddaniem samochodu do wypożyczalni. Pamiętaj aby dobrze zatankować tak aby nie spotkać się z dodatkową opłatą serwisową za brak dotankowania.

Jeśli planujesz wakacje w USA albo w Kanadzie możesz się spotkać z inną opcją tankowania. Dostaje się samochód z pełnym bakiem a zwrot może być z częściowo zatankowanym. Jest to tak zwana opcja FP. Dzięki temu dostaje się auto w pełni zatankowane i gotowe do podróży a w czasie oddawania nie trzeba niepotrzebnie się martwić o szukanie stacji paliw i samo tankowanie. Opcja jest dostępna tylko w USA i Kanadzie i napewno podróżujący po tym kraju skorzystają z niej.

W wypożyczalni samochodów auto67.pl proponujemy najlepsze rozwiązanie związane z tankowaniem pelny/pelny. Dzięki temu przy zdaniu nie ma żadnych dodatkowych opłat za niedotankowany samochód a klient dostaje auto do razu gotowe do jazdy.

Dodatkowa wskazówka: warto podróżując szczególnie w obrębie granic dwóch państw zorientować się gdzie jest tańsze paliwo i tankować tam gdzie jest taniej. Dla przykładu w USA paliwo jest zdecydowanie tańsze niż w innych krajach dlatego warto tam tankować samochód.