Wypad autem na zimowe szaleństwa w Alpy

parkowanie w mieście
Parkowanie za granicą. Jak uniknąć mandatów
Styczeń 15, 2018
lotnisko
Wynajem samochodu na lotnisku: jak to działa?
Styczeń 16, 2018

Wypad autem na zimowe szaleństwa w Alpy

alpy zimą

Podczas gdy w Polsce praktycznie nie ma śniegu w alpach jest go pod dostatkiem. Jak co roku wiele milionów turystów jeździ w Alpy aby skorzystać ze stoków znajdujących się w Austrii, Francji, Niemczech czy Włoszech. W wypożyczalni samochodów auto67.pl można wynająć auto aby wygodnie dojechać do terenów narciarskich.

Przygotowanie na wyjazd w chłodniejsze rejony

Kiedy zamierzasz wypożyczyć auto na narty warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Warto aby auto było wyposażone w opony zimowe. W wypożyczalni samochodów auto67.pl auta są wyposażone już w takie opony. Dzięki nim można bezpiecznie podróżować a ponadto uniknie się płacenia wysokich mandatów za brak odpowiedniego wyposażenia.

W niektórych rejonach, zazwyczaj wysoko w górach, jazda z łańcuchami śniegowymi może być obowiązkowa. Tereny gdzie wymagane jest takie wyposażenie oznakowane są znakami niebieskimi z symbolem łańcuchów. Auta z wypożyczalni nie są wyposażone w zestawy łańcuchów śniegowych. Warto we własnym zakresie zadbać o to aby posiadać takie wyposażenie szczególnie w przypadku wyjazdu w wyższe partie gór.

Poza niezbędnymi oponami śniegowymi, alternatywnie łańcuchami, warto zabrać ze sobą inne wyposażenie na zimę: płyn rozmrażający, czy skrobaczkę i zmiotkę. Będziemy mieli pewność, że zawsze wyjedzie się w trasę bezpiecznie czystym od śniegu samochodem.

Ubezpieczenie na wyjazd na narty.

W wypożyczalni aut auto67.pl auta są dobrze ubezpieczone. W cenę wynajmu samochodu wlicza się pokrycie szkód w wynajętym aucie, kradzież wynajmowanego samochodu. Chociaż nie jest to obowiązkowe warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne i w przypadku korzystania ze stoków odpowiedniego ubezpieczenia dla uprawiających zimowe sporty. Ubezpieczenia takie pokrywają dodatkowe koszty, które mogą pojawić się niespodziewanie w trakcie korzystania z zimowych szaleństw. Ubezpieczenia takie pokrywają koszty gdy np. potrzebna jest karetka w momencie wypadku na stoku. Może także obejmować ubezpieczenie bagażu w hotelu i w trakcie podróży.


Planujesz wyjazd w góry na narty wypożyczonym autem? Zapoznaj się z ofertą wynajmu aut osobowych 5, 7 i 9 osobowych w góry.