Wypad autem na zimowe szaleństwa w Alpy

parkowanie w mieście
Parkowanie za granicą. Jak uniknąć mandatów
Styczeń 15, 2018
lotnisko
Wynajem samochodu na lotnisku: jak to działa?
Styczeń 16, 2018

Wypad autem na zimowe szaleństwa w Alpy

alpy zimą

Podczas gdy w naszym klimacie, w Polsce praktycznie nie ma śniegu w alpach natomiast jest go w nadmiarze. Co roku w te rejony udaje się miliony turystów aby skorzystać ze stoków znajdujących się w Austrii, Francji, Niemczech czy Włoszech. Wypożyczalnia samochodów proponuje całą flotę samochodów aby wygodnie dojechać do terenów narciarskich. Są to zarówno samochody standardowe 5 osobowe ale również większe dla 8 i 9 osób tzw. busy, czy też minibusy.

Przygotowanie na wyjazd w chłodniejsze rejony

Kiedy w planach jest wypożyczenie samochodu na narty warto zwrócić uwagę przed wyjazdem na kilka istotnych rzeczy. Auto czy to własne czy z wypożyczalni winno być wyposażone w opony zimowe lub opony całoroczne. W wypożyczalni samochodów auto67.pl zimą auta są wyposażone już w takie opony. Umożliwiają one podróż a ponadto posiadając je uniknie się płacenia wysokich mandatów za brak odpowiedniego wyposażenia o tej porze roku.

Dobrze przed wyjazdem zaznajomić się z zasadami poruszania się samochodem w okresie zimowym. W każdym z krajów czy nawet regionów Włoch zasady poruszania się i posiadania opon czy łańcuchów różnią się od siebie.  Niestety Parlament Europejski mimo zasady zrównania prawa ruchu drogowego nie poczynił w tym zakresie ujednolicenia. Stąd istotne mogą być różnice. W niektórych rejonach Alp, zazwyczaj wysoko w górach może być obowiązkowa jazda z dodatkowymi łańcuchami. Wymóg posiadania łańcuchów oznaczony jest za pomocą znaków niebieskich z symbolem łańcuchów.  W tym przypadku auta z wypożyczalni samochodów mogą nie być wyposażone w zestawy łańcuchów śniegowych. Zatem warto zadbać we własnym zakresie aby zakupić je i mieć przy sobie na wypadek podróży w wyższe partie gór.

Poza niezbędnymi oponami zimowymi, alternatywnie łańcuchami na nie, warto zabrać ze sobą inne wyposażenie na zimę: płyn rozmrażający czy skrobaczkę i zmiotkę. Będziemy mieli pewność, że będziemy mieli w trasie zawsze czyste od śniegu auto.

Ubezpieczenie na wyjazd na narty.

W wypożyczalni aut auto67.pl auta są ubezpieczone na wypadek wypadku czy awarii. W cenę wynajmu samochodu wlicza się pokrycie szkód w wynajętym aucie oraz ubezpieczenie od kradzieży wynajmowanego samochodu. Chociaż nie jest to obowiązkowe warto w przypadku wyjazdu w góry wykupić dla siebie dodatkowe ubezpieczenie podróżne i w przypadku korzystania ze stoków odpowiedniego ubezpieczenia dla uprawiających zimowe sporty. Ubezpieczenia takie pokrywają dodatkowe koszty, które mogą pojawić się niespodziewanie w trakcie korzystania z zimowych szaleństw. Ubezpieczenia takie pokrywają koszty gdy np. potrzebna jest karetka w momencie wypadku na stoku. Może także obejmować ubezpieczenie bagażu w hotelu i w trakcie podróży.


Planujesz wyjazd w góry na narty wypożyczonym autem? Zapoznaj się z ofertą wynajmu aut osobowych 5, 7 i 9 osobowych w góry.

Komentarze są wyłączone.