Kilka różnic pomiędzy wynajmem długoterminowym a leasingiem samochodu

auta z wypozyczalni
10 punktów istotnych przy wypożyczeniu auta
Lipiec 12, 2017
wynajem samochodu i zwiedzane szczecina i okolic
Wynajmij samochód osobowy i zwiedź Szczecin
Lipiec 21, 2017

Kilka różnic pomiędzy wynajmem długoterminowym a leasingiem samochodu

Leasing wzięty na samochód a wynajem na długi okres auta w wypożyczalni: przedstawimy kilka istotnych różnic pomiędzy tymi dwoma sposobami finansowania samochodu dostępnego dla firm. Obydwa wymienione są alternatywą dla zakupu auta za gotówkę. Jeśli chodzi o wynajem długoterminowy jest on popularny szczególnie na zachodzie. Z kolei w Polsce prym wiedzie zakup auta w leasingu.

Jakie są różnice pomiędzy leasingiem a wynajmem na długi okres czasu.

W trakcie użytkowania samochodu należy pamiętać o okresowych przeglądach samochodu. Należy na bieżąco wykonywać usług serwisowe oraz ważne jest ogólne monitorowanie auta i jego stanu. Te bieżące zabiegi ważne są z uwagi na późniejszą bezawaryjność samochodu co ma znaczenie w przypadku ciągłego użytkowania samochodu w pracy i w trasie . Dlatego posiadając auto w leasingu kierujący zobligowany  jest do pilnowania i dbania o stan auta. Na leasingobiorce spadają wszelkie kwestie np. wykupu ubezpieczenia i dbania o to aby była jego zachowana ciągłość a po spłaceniu leasingu zostajemy właścicielami takiego pojazdu w przypadku braku opcji jego wykupu. Zatem dbałość o auto leasingowane jest tym bardziej zalecana tak aby później móc za takie auto uzyskać odpowiednią cenę przy sprzedaży.

W przypadku wynajmu długoterminowego samochodu mamy do czynienia z innym aspektami. Właścicielem auta jest wypożyczalnia samochodów i to ta firma zajmuje się opieką nad samochodem. Wszelkie sprawy związane z utrzymaniem auta włącznie z opłatami za ubezpieczenie opłaca już wypożyczalnia samochód, która auto użyczyła. Zatem płaci się tej firmie opłatę za auto w okresach miesięcznych lub innych i nie ma potrzeby martwić się o to co nas czeka w przypadku posiadania takiego auta na własność. Po zakończeniu najmu samochodu z wypożyczalni nie jesteśmy właścicielami pojazdu, choć czasami bywa sytuacja, że istnieje możliwość zakupu takiego auta prosto od wypożyczalni samochodów. Często oferta może być lepsza niż w przypadku aut dostępnych na rynku od innych właścicieli. Warto pamiętać, że auto pochodzące z wypożyczalni nie można użytkować w sposób dowolny a przede wszystkim w sposób niedozwolony, który dodatkowo powoduje jego nadmierną eksploatację. Wszelkie elementy dotyczące użytkowania można znaleźć w umowie najmu samochodu. Warto na to zwrócić uwagę w przypadku wypożyczenia samochodu.

Czy tańszy jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy może wiązać się z rozliczaniem za kilometry gdzie po przekroczeniu określonej ilości mogą być dodatkowe opłaty. Jednak jeśli w przypadku podpisywania umowy uwzględniono z zapasem ilość kilometrów jaką pojazd będzie przejeżdżał możemy być na plus. W przypadku auta leasingowego musimy liczyć się z opłatami szczególnie w przypadku rozpoczęcia umowy tzw. wkład własny. Takiej opłaty nie ma dla auta z wypożyczalni. Jeśli nie będziemy potrzebować auta z leasingu niestety zmuszeni jesteśmy do końca trwać z umową i jej zerwanie nie jest możliwe z dnia na dzień. Wypożyczalnie nie stawiają przed takimi sytuacjami. W każdej chwili auto może być zdane i nie ma potrzeby dalszego jego opłacania. Widać zatem wyraźnie, że wynajem długoterminowy można śmiało polecić tym wszystkim co skrupulatnie planują swój budżet. Mogą liczyć na to, że nie będą w trakcie trwania umowy zaskakiwani dodatkowymi opłatami związanymi z użytkowaniem wypożyczonego auta. Wszystkie takie elementy są wliczone w cenę wynajmu.


Chcesz wynająć samochód na długi okres? Zapoznaj się z ofertą wynajmuj długoterminowego w wypożyczalni samochodów osobowych i dostawczych Szczecin.

 

 

Komentarze są wyłączone.