Jak wygląda wynajem samochodu za granicą?

Holandia
Pięć najlepszych wycieczek po holenderskich miastach
Styczeń 19, 2018
zima
6 przydatnych wskazówek dotyczących usuwania lodu z przedniej szyby
Styczeń 23, 2018

Jak wygląda wynajem samochodu za granicą?

wynajem za granica

Według wielu periodyków wynajem samochodów za granicą idzie w dobrym kierunku. Z samochodów korzystają często osoby mieszkające za granicą a przede wszystkim przyjezdni i turyści. Przyszli klienci wypożyczalni samochodów wybierają najczęściej takie kierunki urlopów jak: Chorwacja ze swoimi plażami i dostępem do morza ale także wybierana jest Szwecja czy Norwegia znana każdemu ze swobodnego dostępu do fiordów i widoków jakie gwarantują one. Urlopowicze korzystają z  wypożyczalni samochodów za granicą aby przede wszystkim mieć lepszy dostęp do lokalnych atrakcji i nie być tylko skazanym na korzystanie z lokalnego transportu czy to taksówek czy autobusów, pociągów. Jednak wybór taki może nastręczać kłopotów. Zdarza się, że urlopowicze doświadczają wielu nieporozumień wynajmując auto właśnie za granicą. Najczęściej odnotowywanymi problemami z wynajmami samochodów są np. niejasne dodatkowe koszty  np. dodatkowych ubezpieczeń czy np. wyliczanie kwoty likwidacji tzw. “udziału własnego” w szkodzie. Czasami może odstraszać klienta wysokość kaucji jaką dana wypożyczalnia może żądać na początku wynajmu szczególnie od osoby spoza kraju, przyjezdnej. Zdarza się w przypadku korzystania z aut w zagranicznej wypożyczalni, ceny i niektóre warunki najmu są inne niż obowiązujące Polsce i mogą być przez to niejasne dla nowych klientów. Spodziewamy się jadać do kraju EU, że we wszystkich są takie same sposoby rozliczania a także te same umowy. Jednak jest inaczej i w każdym kraju zasady, umowy są inne. W każdym kraju barierą w przypadku wynajmu może być kwestia dogadania się i znajomości języka ojczystego w jakim włada obsługa wypożyczalni lub brak umiejętności rozmowy w języku angielskim, którym ewentualnie może posługiwać się obsługa. Takie sytuacje przy wynajmie samochodu za granicą sprawiają, że klienci z Polski podchodzą z niepewnością bo nikt nie chce spotkać się z dziwnymi sytuacjami podczas swoich wakacji i dodatkowo psuć sobie pobyt już na początku wizyty w obcym kraju.

Jak to wygląda w Polsce?

Jeśli są obawy przed wynajmem samochodu za granicą można pomyśleć nad rezerwacją pojazdu w wypożyczalni w Polsce. Zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim obsługa w rodzimym języku (lub języku angielskim), łatwa procedura związana z rezerwacją oraz samym wynajmem. Można dokonać wyboru samej firmy wynajmującej auta spośród wielu dostępnych na polskim rynku. Takie rozwiązanie pozwoli na dojazd do miejsce pobytu za granicą autem bez obawy i bez zależności od transportu międzynarodowego czy to autobusów i samolotów. Dzięki temu można cieszyć się również pobytem za granicą bez obawy o swój własny samochód. Auto swoje można pozostawić w Polsce a w długą podróż można udać się samochodem z wypożyczalni. Przy korzystaniu z wynajętego pojazdu odpada ewentualnie kwestia pomocy przy awarii auta czyli tzw. pomocy assistance. Auta z wypożyczalni mają takie ubezpieczenie w pakiecie i w razie problemów można dostać szybko auto zastępcze na miejscu awarii lub też może być zagwarantowany nocleg do czasu uzyskania pomocy.

Korzyści z wynajmu samochodów w auto67.pl

W naszej wypożyczalni Auto67.pl staramy się aby warunki wynajmu były maksymalnie przejrzyste i usługa wynajmu jak najbardziej satysfakcjonująca dla każdego klienta tego co będzie podróżował zarówno w jaki i tego co udaje się za granicę w podróż służbową czy na wakacje. Jeśli wybierzesz auto67.pl, zapewniamy, że nie będziesz musiał zajmować się nieoczekiwanymi wydatkami. Nie pobieramy opłat za takie usługi jak drugi kierowca, który może kierować autem, wyjazd za granicę, niewykorzystane dni wynajmu czy za dodatkowe ubezpieczenie lub płatności kartą kredytową.

Jeśli zajdzie taka potrzeba udostępnimy auto w późnym godzinach nocnych czy też podstawimy również auto do kilku punktów również poza Szczecinem tak aby jak najbardziej pomóc wynajmującym przed ich podróżą wakacyjną.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę podczas pobytu w Polsce oraz w przypadku wyjazdów za granicę do upragnionego celu podróży.


Chcesz wynająć samochód bezproblemowo? Zapraszamy do naszej wypożyczalni aut w Szczecinie

Komentarze są wyłączone.