Wynajem auta a karta kredytowa

Webasto zamiast odśnieżania zimą
Kwiecień 21, 2018
Co nas denerwuje na wakacjach?
Kwiecień 25, 2018

Wynajem auta a karta kredytowa

Jeśli  po raz pierwszy wynajmujesz samochód jedną z rzeczy, o które trzeba zadbać to karta kredytowa. Karta powinna być akceptowana w kraju docelowym gdzie będzie wynajmowane auto z wypożyczalni samochodów. Ważne jest aby wcześniej sprawdzić  się i upewnić czy nie być później zaskoczony jeśli terminal w wypożyczalni samochodów nie przyjmie płatności a tym samym może być odmówione wypożyczenie samochodu. Oto inne kwestie, które trzeba wiedzieć w związku z wynajmem auta z kartą kredytową.

Karta kredytowana powinna być zarejestrowana na osobę, która wynajmuje samochód. W innym przypadku wynajem może nie dojść do skutku. Podczas procesu wydawania auta na karcie zostanie zablokowana kwota kaucji oraz ewentualne środki na wynajem samochodu. Operacje te wykonywane są w momencie wydania samochodu.

Co rozumiemy pod określeniem kaucja. Każda wypożyczalnia samochodów wymaga zabezpieczenia od najemcy za pomocą wpłaty kaucji czy to w postaci gotówki czy też zabezpieczenia odpowiedniej kwoty na karcie kredytowej głównego kierowcy. W ten sposób zagwarantowana kwota może posłużyć dla właściciela pojazdu na pokrycie kosztów zgodnie z umową, jeżeli samochód zostanie uszkodzony lub zostanie skradziony lub po prostu zostanie zdany brudny. Z kwoty wniesionej kaucji mogą być potrącone kwoty w przypadku braku zatankowanie samochodu przy zwrocie.

Kiedy nastąpi wypłata kaucji? W przypadku gdy auto zostanie zwrócone w nienagannym stanie wówczas kwota zablokowana na karcie kredytowej jest oddana, zwolniona najemcy bez potrąceń. Termin  z jakim zostanie zwrócona zależy od firmy dysponującej systemem kart kredytowych ale zazwyczaj jest to ten sam dzień, w którym zostały zwolnione środki na karcie przez wypożyczalnie samochodów.

Komentarze są wyłączone.