Wyjazd za granicę wypożyczonym samochodem

Zasady zachowania w korku
Październik 2, 2018
Samochód na wyjazd służbowy
Październik 4, 2018

Wyjazd za granicę wypożyczonym samochodem

Jeśli podróżuje się autem z wypożyczalni samochodów można korzystać z wolności jakie niesie ze sobą jazda samochodem. Wynajęcie auta z wypożyczalni wiąże się z tym nie trzeba patrzeć na innych podróżnych i dostosować się do rozkładów jazdy, nie trzeba czekać na autobus lub pociąg. Podróż autem polega tylko na zajęciu miejsca za kierownicą i ruszeniu z miejsca autem. Jedynym ograniczeniem w przypadku korzystania z samochodu z wypożyczalni są wyjazdy za granicę. Każda z wypożyczalni ma swoje zasady co do wyjazdu poza granicę kraju i sposobie rozliczania tej opcji dodatkowej.

Niektóre z wypożyczalni samochodów nie wydają zgody na wyjazd poza granicę kraju. I tak np. wyjazd autem poza granicę Niemiec z tamtejszych wypożyczalni nie jest możliwa na teren Europy wschodniej. Pozostaje w tym przypadku wynajem auta bezpośrednio w tych krajach. Czasami jest to bezwzględny zakaz a czasami dotyczy tylko niektórych klas pojazdów dostępnych z wypożyczalni samochodów.

Podobne zakazy mogą obowiązywać w przypadku poruszania się samochodem po Grecji. W tym przypadku zakaz może dotyczy przejazdów związanych z przemieszczaniem się po wyspach Grecji. Auto wypożyczone na kontynencie nie będzie mogło wjechać na wyspy tego kraju za pomocą promów kursujących pomiędzy tymi celami. Jeśli nie uzyska się zgody na takie przejazdy może być nałożona kara.

Wypożyczalnia samochodów auto67.pl pomaga wszystkim, kto ma zamiar opuszczać granicę i doradza aby informowali oni o tym zamiarze wcześniej, jeszcze w trakcie rezerwacji. Wyjazd poza granicę bez wcześniej informacji wypożyczalnia może dodatkowo obciążyć kosztami.

W większości wypożyczalni przemieszczenie się autem poza granice możliwe może być po spełnieniu warunków. Na początku należy otrzymać oficjalną zgodę wynajmującego i w zależności od wypożyczalni uiścić dodatkową opłatę za wyjazd zagraniczny. Ważne, że wyjazd za granicę dopuszczony jest tylko do krajów należących do Unii Europejskiej. Wszystkie wypożyczalnie w Polsce nie wyrażają zgody na wyjazd do takich krajów jak: Ukraina czy Rosja i Białoruś. Złamanie zakazu przez kierującego /wynajmującego powoduje, że kara może być równa kosztom jakie spowodowane zostaną przez zdarzenia losowe.

Komentarze są wyłączone.