Wyjazd do Chorwacji

Wskazówki dotyczące wynajmu w Barcelonie
Kwiecień 14, 2018
Przeprowadzka z wypożyczalnią
Kwiecień 21, 2018

Wyjazd do Chorwacji

Chorwacja jest najczęściej odwiedzanych w wakacje krajem przez turystów z Polski. Postanowiliśmy zebrać potrzebne informacje abyście mogli przy planowaniu skorzystać z doświadczenia osób, które tam były.

Transport do Chorwacji jest najlepszy samochodem. W trakcie sezonu przeloty samolotem są drogie i podobnie drogi jest wynajem auta na lotnisku. Biura podróży też mają dość wysokie ceny w tym okresie ceny. Warto zatem rozważyć wynajem samochodu z wypożyczalni aut aby po dojeździe być mobilnym. Wszyscy, którzy wyjechali do Chorwacji polecają taki przejazd i pobyt w tym kraju. W przypadku wyjazdu w większym gronie warto rozważyć przejazd jednym większym samochodem: wynajętym busem, który pomieści nawet 9 osób. W ten sposób zaoszczędzi się na przejeździe i paliwie bo zamiast jechać tą samą trasę dwoma różnymi samochodami przejazd będzie jednym autem. Planując przejazd można go rozbić na dwa dni szczególnie, że do polecanych przez nas środkowej Chorwacji jest około 1700km czyli przeszło 20 godzin nieprzerwanej jazdy. Nocleg po drodze może być wytchnieniem dla wszystkich podróżujących. Po długiej podróży nocleg w hotelu oraz śniadanie z kawą może być dobrym rozwiązaniem dla wszystkich jadących samochodem.

Najlepiej jako cel podróży wybrać środkową Chorwację. Jest to idealna baza wypadowa do zwiedzania okolicy i tak zamiast do Dubrownika jechać np. z północnej Chorwacji około 700km trasa ta zmniejszyła się do 230km. Różnica jak się okazuje jest znaczna. Stąd też można przejechać i zwiedzić Medjugorie , które jest bliżej niż Dubrovnik.

Nocleg w Chorwacji można szukać za pomocą różnych stron albo aplikacji. Można to zrobić za pomocą strony trivago albo airbnb czy booking.com. Można w ten sposób ominąć pośredników dzwoniąc lub kontaktując się bezpośrednio przez maila. W ten sposób można za całkiem rozsądne pieniądze wynająć apartament z kuchnią, łazienką i balkonem nad morze.

Jedną  z popularnych miejscowości w tym rejonie Chorwacji jest Podstrana niedaleko Splitu. Jest to spokojniejsza miejscowość od Makarska ale z uwagi na swoje walory w sezonie jest bardzo zatłoczona. Na pewno ta miejscowość we wrześniu czy październiku będzie lepszym wyborem. Do Splitu z tej miejscowości jest niedaleko zatem można tam spędzać wieczory i odwiedzać miejscowe restauracje i inne atrakcje turystyczne.

Jadąc do Chorwacji spotkamy się z cenami trochę wyższymi niż w Polsce. Dlatego warto mając apartament z kuchnią kupować produkty w sklepach jak LIDL. Warto na wyjazd zaopatrzyć się w dobre obuwie i karimetę bo wszystkie plaże są kamieniste.

 


Potrzebujesz auta na wycieczkę do Chorwacji? Zapraszamy do wypożyczalni samochodów osobowych i busów 9 osobowych auto67.pl