Pięć najlepszych wycieczek po holenderskich miastach

droga zima
Wynajem samochodu w okresie zimowym
Styczeń 18, 2018
wynajem za granica
Jak wygląda wynajem samochodu za granicą?
Styczeń 20, 2018

Pięć najlepszych wycieczek po holenderskich miastach

Holandia

Holandia ma wspaniałe, średniej wielkości miasta, do których można dojechać samochodem czy to na jednodniową wycieczkę, czy na cały weekend. Warto wypożyczyć samochodów z wypożyczali i zrobić sobie wycieczkę po kraju tulipanów i wiatraków. Poniżej przedstawimy kilka propozycji na zwiedzanie Holandii samochodem.

Nijmegen, najstarsze miasto Holandii

Nijmegen leży we wschodniej części kraju. Jest to najstarsze miasto w Holandii, a jego liczne zabytkowe budynki z pewnością warte są obejrzenia. Niektóre z atrakcji tego uroczego miasta to „Grote Markt”, Kruittoren i Waaggebouw. Miasto to słynie z tętniącego życiem centrum z licznymi kawiarniami, barami i restauracjami.

Kwitnące Groningen

Groningen to z kolei najmłodsze miasto w północnej Holandii i jest w znane głównie jako miasto studenckie. Znajduje się tutaj renomowany uniwersytet. Został założony w 1614 i jest jednym z najstarszych oraz największych ośrodków akademickich. Miasto posiada wiele historycznych magazynów, kortów i innych wspaniałych budynków. Kiedy odwiedzasz Groningen, koniecznie musisz odwiedzić wieżę kościelną Martinitoren mierzącą 100 metrów wysokości.

Den Bosch

Ciepłe, przyjazne miasto to Den Bosch w prowincji Brabancja. Miasto to ma swój wyjątkowy klimat i jest typowym holenderskiego miasta położonego na kanałach z wodami przepływającej przez nie rzeki Dommel. Den Bosch ma stare, historyczne centrum miasta z katedrą Sint Jans, które stanowi atrakcję turystyczną numer jeden. Podczas wizyty w tym mieście zdecydowanie polecamy wycieczkę łodzią po rzece Binnendieze.

Czysta rozkosz w Maastricht

Maastricht leży na południu Holandii i jest bardzo popularną atrakcją turystyczną. Miasto ma bogatą historię -jest najstarszym miastem w Holandii i znane jest z ogromnej różnorodności. Tutaj można robić zakupy w wielu małych butikach i modnych sklepach, ale także zobaczyć ekspozycję w jednej z wielu galerii sztuki.

Maastricht jest znany na całym świecie z letnich koncertów Andre Rieu i Orkiestry Johanna Straussa w Vrijhof.

Targ serów w Alkmaar

Alkmaar to z kolei średniej wielkości gmina w Północnej Holandii. Jego centrum jest wspaniałe i pełne zabytków, kanałów, sklepów i muzeów. Alkmaar znany jest również z rynku serów, który odbywa się każdej wiosny / lata w piątki.

A jeśli chcesz uciec od tętniącego życiem miasta, możesz odwiedzić plaże Egmond aan zee  odległą zaledwie 15 minut od centrum.

Jeśli planujesz zwiedzić te zabytki w Holandii warto wybrać się wynajętym samochodem z wypożyczalni aut auto67.pl. Podróż autem jest o tyle ciekawsza bo nie jesteśmy niezależni od komunikacji miejskiej czy pociągów na miejscu. Można zwiedzać swobodnie te wszystkie wymienione wyżej atrakcje jak również te mieszczące się w innych miastach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą auto67.pl wypożyczalni aut osobowych i dostawczych.

Komentarze są wyłączone.