Wybór odpowiedniego auta dostawczego

auto
Ups, uszkodziłem samochód z wypożyczalni
Styczeń 27, 2018
Wynajem auta do Chorwacji
Styczeń 31, 2018

Wybór odpowiedniego auta dostawczego

kierownica samochodu

Niezależnie od tego czy robisz zakupy w sklepie z artykułami metalowymi, czy przewozisz meble potrzebne jest odpowiednie auto dostawcze do przewiezienia z punktu A do punktu B. W jaki sposób dobrać odpowiednie auto do naszych celów.

Idealnym rozwiązaniem jest wynajem samochodu dostawczego. Niestety wybór może być utrudniony bo dostępność aut jest duża. Postaramy się doradzić jakie auta są odpowiednie do przewozu różnych rzeczy.

Do małych mebli lub przeprowadzki gdzie do przewiezienia są kartony najlepszym rozwiązaniem jest  wynajęcie małego auta dostawczego o gabarytach około 3,2m3. Z tej klasy można wymienić takie auta jak renault kangoo.

Odpowiednim autem do przewozu małych rzeczy może być także mała furgonetka taka jak renault trafic. Posiadają one przestrzeń ładunkową o wielkości około 5m3. Zmieszczą się w niej około 2 lub 3 europalety. Te auto jak i wcześniejsze jest idealne do przewożenia ma krótkich dystansach a także w miejscach gdzie są zatłoczone uliczki. Łatwiej jest takim autem przecisnąć się jak najbliżej do miejsca załadunku lub rozładunku rzeczy.

W przypadku przeprowadzki z mieszkania 1-2 pokojowego gdzie mamy dużo mebli i szpargałów warto rozważyć wynajęcie auta dostawczego wielkości fiata ducato o powierzchni ładunkowej 11m3. W aucie takim można przewieźć około 4 europalet towarów.

W przypadku przenosin z mieszkania 2-3 pokojowego warto rozważyć większe auto dostawcze o gabarytach 15m3 lub 19m3. Auta te mogą kierować posiadacze prawa jazdy kat. B jednak trzeba zwrócić uwagę aby tych aut nie przeładować. Kierowcy z kategorią B mogą kierować pojazdami o DMC (dopuszczalnej masie całkowitej) nie większym nić 3,5T.

Przeprowadzka z mieszkań większych wymaga już wynajęcie ciężarówki o DMC do 7,5T. Tymi autami mogą poruszać się kierowcy z wyższą kategorią.  W takim autocie można pomieścić ładunek o gabarytach około 34,5m3. Auta te mają windę załadowczą.


Chcesz się przeprowadzić? Zadzwoń, doradzimy i wynajmiemy auto dostawcze idealne do potrzeb i na potrzebny okres dni. Może to być wynajem krótkoterminowy, średnioterminowy albo długoterminowy.

Komentarze są wyłączone.