Wskazówki dotyczące zwrotu samochodu

przeprowadzka
Jak sprawnie przeprowadzić się?
Styczeń 26, 2018
kamizelka
Kamizelka odblaskowa
Styczeń 26, 2018

Wskazówki dotyczące zwrotu samochodu

zwrot samochodu

Przez wiele dni korzystałeś z samochodu z wypożyczalni aby zwiedzić Europę: czy to zakątki Hiszpanii, Włoch a może Skandynawii. Teraz pozostaje zwrot pojazdu do wypożyczalni aut i powrót do domu. Ale uwaga! Należy przed wynajmem zwrócić uwagę na parę kwestii.

Przed zwrotem należy zwrócić uwagę na stan zatankowania wynajętego auta oraz zapisy umowy w jakim stanie należy oddać auto z bakiem. Czy musi on być pełny, czy możemy pozostawić z takim stanem z jakim dojechaliśmy do wypożyczalni. W innym przypadku gdy nie dopilnujemy tego możemy zostać obciążeni dodatkową kwotą za tankowanie i paliwo. Zatem przy samym wynajmie samochodu warto rozeznać gdzie są najbliższe stacje paliw. Pozwoli to na oszczędzenie czasu na szukanie najbliższej szczególnie, że może być mało czasu do zakończeniu najmu. To samo dotyczy czystości auta. W niektórych wypożyczalniach auto można zdać przybrudzone: prawdopodobnie wypożyczalnia w momencie wydania samochodu pobrała za to opłatę. W innym przypadku należy samochodów oddać czysty zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Jest zasada zgodnie, z którym pracownik musi w obecności klienta obejrzeć auto oraz zapisać informacje dotyczące stanu i uszkodzeń w protokole odbioru pojazdu. Czasami jest to utrudnione bo może być w tym czasie sporo wynajmów oraz zwrotów pojazdu. Często firmy wychodzą z założenia, że prostszą metodą zwrotu auta jest jego pozostawienie na placu a klucze można wrzucić do specjalnej wrzutni. Można zrobić zdjęcia pojazdowi po zdaniu aby w trakcie nieporozumień posiadać zdjęciową dokumentację. Zatem odbiór odbywa się bez udziału stron. Później zostaje sporządzona notatka przez pracownika wypożyczalni odnośnie zdanego auta i później następuje zwrot kaucji za pojazd.

Komentarze są wyłączone.