Wskazówki dotyczące zwrotu samochodu

przeprowadzka
Jak sprawnie przeprowadzić się?
Styczeń 26, 2018
kamizelka
Kamizelka odblaskowa
Styczeń 26, 2018

Wskazówki dotyczące zwrotu samochodu

zwrot samochodu

Przez wiele dni korzystałeś z samochodu z wypożyczalni aby zwiedzić Europę: czy to zakątki Hiszpanii, Włoch a może Skandynawii. Teraz pozostaje zwrot pojazdu do wypożyczalni aut i powrót do domu. Ale uwaga! Należy przed wynajmem zwrócić uwagę na parę kwestii.

Przed zwrotem należy zwrócić uwagę na stan zatankowania oraz zapisy umowy w jakim stanie należy oddać auto z bakiem. Czy musi on być pełny: w innym przypadku zostaniemy obciążeni dodatkową kwotą za tankowanie i paliwo. To samo dotyczy czystości auta. W niektórych wypożyczalniach auto można zdać przybrudzone: prawdopodobnie wypożyczalnia pobrała za to opłatę przy wynajmie samochodu. W innym przypadku należy samochodów oddać czysty.

Jest zasada, która mówi, że pracownik musi w obecności klienta obejrzeć auto oraz zapisać informacje dotyczące stanu w protokole odbioru pojazdu. Czasami jest to utrudnione z uwagi na to, że może być szczyt dotyczący wynajmów oraz zwrotów pojazdu. Często firmy wychodzą z założenia, że prostszą metodą zwrotu auta jest jego pozostawienie na placu a klucze można wrzucić do specjalnej wrzutni. Zatem odbiór odbywa się bez udziału stron. Później zostaje sporządzona notatka odnośnie auta i później następuje zwrot kaucji za pojazd. Warto wtedy zrobić kilka zdjęć samochodu aby mieć dowód ewentualnie w momencie zwrotu kaucji co do jego stanu faktycznego.