Wskazówki dotyczące wynajmu w Barcelonie

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu
Kwiecień 13, 2018
Wyjazd do Chorwacji
Kwiecień 19, 2018

Wskazówki dotyczące wynajmu w Barcelonie

Jeśli chcesz wynająć auto w Barcelonie należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Oto wskazówki dotyczące wynajmu auta w tym mieście:

Ubezpieczenie

Zazwyczaj na początku rezerwacji oferowane jest podstawowe ubezpieczenie. Na miejscu trzeba będzie wypełnić ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka. Zaleca się jego wykupienie bo w przypadku uszkodzenia auta można być pociągnięty do odpowiedzialności i koszty za szkody są niemałe. Wypożyczalnia samochodów może w prosty sposób obwiniać za zadrapania lub jakiekolwiek uszkodzenie nadwozia. Koszt pełnego ubezpieczenia waha się od 10 – 30 euro za dzień do około 150-300 Euro za miesiąc wynajmu auta.

Koszty paliwa

Ważne jest przestrzeganie zasad dotyczących paliwa i tankowania. Czasami trzeba zapłacić dodatkową opłatę za auto z pełnym bakiem. W takim przypadku zwrot może się odbyć z pustym bakiem. Warto zatem rozważyć wynajęcie auta tam gdzie otrzymuje się auto z pełnym bakiem i zwrot następuje też z pełnym bakiem

Wiek

Przy wynajmie warto zwrócić uwagę na minimalny wiek bo w innym przypadku można spodziewać się zaskoczenia przy wynajmie auta. W niektórych wypożyczalniach minimalny wiek to 21 lat ale w innych z kolei może być 23 lata, lub też w innych z kolei ten wiek to 25lat. Poniżej 21 lat auto może nie być wynajęte. Dlatego ważne jest sprawdzenie tego elementu zanim zarezerwuje się auto z wypożyczalni.

Kiedy mamy już upragniony samochód z wypożyczalni warto w trakcie jazdy zwracać uwagę na obecne wszędzie skutery. Największym wyzwaniem dla kierowcy będą ronda. Niepisana zasada poruszanie się po rondzie to taka, że zajmować należy najbardziej zewnętrzny pas ruchu na rondzie gdy chce się je opuścić szybko. W innym przypadku warto zajmować pasy wewnętrzne.

Parkowanie w Barcelonie nie należy do łatwych. Należy zwrócić uwagę czy parkowanie jest płatne czy też nie. Na zielonych i niebieskich parkingach można zaparkować samochód bezpłatnie w niedziele i dni powszednie od 08.00 do 20.00 i na noc, w dowolnym innym czasie potrzebujesz pozwolenia na parkowanie, które jest naprawdę drogie. Jeśli zdecydowałeś się na parkowanie bez ważnego biletu parkingowego opłata z tego tytułu może wynieść 25Euro. Znalezienie wolnego miejsca w centrum w szczycie może graniczyć z cudem. Mając skuter można bez problemu parkować w centrum i praktycznie w dowolnym miejscu. Jest to o wiele prostrze.