Webasto zamiast odśnieżania zimą

Przeprowadzka z wypożyczalnią samochodów Szczecin
Kwiecień 21, 2018
Wynajem auta a karta kredytowa
Kwiecień 23, 2018

Webasto zamiast odśnieżania zimą

zima i szron

Wyjście na dwór w zimowy poranek a także uruchamianie wyziębionego auta nie należy do wygodnych operacji. Nawet Ci zahartowani w zimnie chętnie uruchamialiby auto już wcześniej ogrzane i gotowe do jazdy. Dodatkowo dzięki możliwości ogrzania samochodu na krótko przed wyjazdem wszystkie szyby odtajają: nie trzeba odszraniać za każdym razem po chłodnej nocy. Nikt nie musi wtedy jechać ze słabą widocznością drogi z zaszronionymi oknami i czekać aż odmrożą się one od powietrza z nagrzewającego się silnika. Czasami może to trwać dość długo.

Aby rozpocząć jazdę w ciepłym i nagrzanym aucie warto zaopatrzyć się w dodatkową nagrzewnicę, która powinna być na stałe zamontowana w samochodzie i dołączona do systemu ogrzewania w samochodzie. Takie urządzenie w aucie to spore ułatwienie dla kierowcy. Dostarcza dodatkowego ciepła zanim zostanie uruchomiony silnik. Dzięki zainstalowanemu Webasto w aucie robi się szybko ciepło -tak jak zostało to ustawione w termostacie i na czas ustawiony w sterowniku.

Rozważając zakup urządzenia należy pamiętać, że wyjazd autem w trasę nawet z częściowo zaszronionymi szybami jest niebezpieczne. Ważne jest przed włączeniem się do ruchu oczyścić nie tylko szybę przednią ale również boczne i tylnią. One również zaśnieżone utrudniają poruszanie się po drogach. Widoczność z auta z zaszronionymi szybami jest ograniczona -takie zaniedbanie może narazić kierowcę i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. W przypadku zatrzymania przez policję można dostać mandat za jazdę autem nie przygotowanym do jazdy. Jeszcze na gorsze konsekwencje należy się spodziewać w przypadku spowodowania wypadku takim samochodem. Jeśli zdecyduje się ktoś na takie udogodnienie w postaci webasto można szukać pomocy w firmach zajmujących się takimi montażami. Dzięki takiej inwestycji, często niewielkim kosztem, kierowca może zacząć dzień w ciepłym aucie w mroźny poranek.

W wypożyczalni samochodów Szczecin dostępne są samochody posiadające takie udogodnienie jak webasto -ogrzewacz postojowy. Dotyczy to szczególnie pojazdów większych jak busy 9 osobowe czy też ciężarowe albo z klasy premium.  Auta te dostępne są często za standardową opłatę za ogrzewacz postojowy webasto.

 

Komentarze są wyłączone.