Ups, uszkodziłem samochód z wypożyczalni

zima
Kierowanie zimą: co wolno a co nie.
Styczeń 27, 2018
kierownica samochodu
Wybór odpowiedniego auta dostawczego
Styczeń 30, 2018

Ups, uszkodziłem samochód z wypożyczalni

auto

Podwozie auta z wypożyczalni nie jest widoczne ale może być uszkodzone na skutek braku rozsądku i uwagi w trakcie korzystania z samochodu. Naprawa auta może być kosztowna i w wielu przypadkach kosztami naprawy zostanie obciążony najemca. Zatem kiedy jesteś poza domem i delektujesz się z posiadania samochodu z wypożyczalni samochodów warto wziąć pod uwagę kilka punktów aby ustrzec się przed uszkodzeniem pojazdu.

Wysokie krawężniki można spotkać na podjazdach do centrów handlowych, na ulicach. Należy zachować szczególną ostrożność podczas podjeżdżania na nie. W innym przypadku podwozie może zostać uszkodzone o beton z którego krawężniki są wykonane. Szczególnie jest to ważne jeśli na co dzień jeździ się autem typu SUV a z wypożyczalni mamy auto mniejsze a tym samym z niższym podwoziem.

Wypożyczalnie samochodów zastrzegają aby nie poruszać się po drogach wiejskich a tylko na asfaltowych. Auta na wiejskich drogach są bardziej narażone na uszkodzenie podwozia z uwagi na to, że jest to luźne podłoże z występującymi w nim zagłębieniami. Jeśli zdarzy się, że trzeba korzystać z takich dróg szczególnie gdzie są luźne kamyczki należy zachować uwagę i kierować zgodnie z warunkami jakie panują na drodze. Jeśli zdarzy się na takiej drodze, że coś wystaje z ziemi, nie ryzykuj przejechania jego. Omiń bo można łatwo uszkodzić podwozie.

Szczególną uwaga trzeba zwrócić parkując w pobliżu barier. Należy unikać parkowania zbyt blisko takich przeszkód i trzeba uważać na ich umiejscowienie szczególnie jeśli jeździ się małym samochodem. Oprócz barier ograniczających parkowanie należy zwrócić uwagę aby nie przejeżdżać przez progi zwalniające ze zbyt dużą prędkością. Jadąc zbyt szybko można uszkodzić podwozie i zawieszenie w samochodzie.

W trakcie podróży należy zachować uwagę i mieć skierowany zwrok na drogę. Nie jedź blisko poprzedzającego samochodu i obserwuj natężenie ruchu tak aby przewidzieć sytuacje na drodze i to co się dzieje na drodze. Nagłe hamowanie to oznaka, że trzeba zachować szczególną ostrożność.


Potrzebujesz samochodów do wyjazdu lub do poruszania się po mieście. Zobacz ofertę Wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych w Szczecinie: auto67.pl

 

Komentarze są wyłączone.