6 przydatnych wskazówek dotyczących usuwania lodu z przedniej szyby

wynajem za granica
Jak wygląda wynajem samochodu za granicą?
Styczeń 20, 2018
zwrot samochodu
Wskazówki dotyczące zwrotu samochodu
Styczeń 26, 2018

6 przydatnych wskazówek dotyczących usuwania lodu z przedniej szyby

zima

Teraz gdy nadeszła zima, rano zmuszeni jesteśmy do czyszczenia samochodu ze śniegu. Jest to żmudny obowiązek i dość uciążliwy szczególnie kiedy się spieszymy, mamy mało czasu a grubość warstwy śniegu jest spora. Poniższe wskazówki pomogą zaoszczędzić czas tak aby szybko dostać się do samochodu i kontynuować jazdę.

Spray przeciw zamarzaniu do zamrożonych drzwi i zamków

Zimą może się okazać, że mróz jest na tyle silny, że nie tylko szyby samochodu uległy zmrożeniu ale także zamki do drzwi samochodu, co uniemożliwia wejście do wynajętego samochodu. Warto wtedy zakupić i mieć przy sobie specjalny spray przeznaczony do rozmrażania zamków. Kiedy wynajmujesz auto z zamiarem pojechania w góry i skorzystania z zimowej aury warto taki rozmrażacz zabrać ze sobą. Rozmrażacz taki warto mieć przy sobie a nie w aucie ponieważ wtedy nie przyda się zupełnie.

Zachowaj dodatkowy skrobak na zewnątrz samochodu

Jadąc wynajętych z wypożyczalni autem w góry i poruszając się na terenach obfitychw śnieg warto zabrać ze sobą zapasowy skrobak. Warto mieć go cały czas przy sobie a nie w samochodzie. W przypadku gdy drzwi będą zamrożone taki skrobak ułatwi dostanie się do zamarzniętych drzwi i samego samochodu. Skrobaki bardzo często tępią się oraz ulegają pęknięciu przy niskich temperaturach. Posiadanie dodatkowego skrobaka może się przydać gdy jeden ulegnie uszkodzeniu.

Płyn do spryskiwaczy z płynem niezamarzającym

Lodowa warstwa na przedniej szybie samochodu może być usunięta za pomocą płynu do spryskiwacza z zawartym w nim płynem przeciwko zamarzaniu. Taki płyn umożliwia roztopienie warstwy śniegu i lodu na przedniej szybie a następnie może być usunięty za pomocą skrobaczki czy też wycieraczek samochodu.

Nigdy nie używaj (gorącej) wody do usuwania lodu

Do rozmrożenia przedniej szyby i auta nie wolno stosować wody szczególnie tej gorącej. Ciepła woda może spowodować, na skutek szoku termicznego, pęknięcie szyby w samochodzie i tym samym narazić na dodatkowe koszta. Nawet wody o temperaturze pokojowej nie wolno stosować do rozmrożenia. Ponadto woda taka po chwili może na tafli szyby zamienić się szybko w kolejną warstwę lodu do zeskrobania.

Użyj podgrzewacza

Warto zastosować grzejnik do rozmrożenia szyby samochodowej w wynajętym aucie, którym rozmrażamy szybę od strony wewnętrznej. Niektóre z pojazdów posiadają wbudowaną siatkę grzewczą w przedniej, która ułatwi rozmrożenie szyby przedniej w aucie

Zakryj okna swojego samochodu

Zapobiegaj powstawaniu lodu, zakrywając okna samochodu jakimkolwiek materiałem izolacyjnym, zanim zacznie zamarzać na zewnątrz. Można użyć do tego celu specjalnych mat przeciw zamarzaniu, ale może się przydać nawet worek na śmieci. Zakryj okna od razu po przybyciu do miejsca docelowego i usuwaj je tylko wtedy, gdy wyjeżdżasz ponownie. W przypadku gdy  wynajmujesz samochód, by jechać na zimne górskie tereny, zasłanianie okien pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu każdego dnia na ruszenie w podróż.


Poszukujesz auta w okresie zimowym? W naszej ofercie znajdziesz do wynajęcia pełną gamę aut osobowych i dostawczych.

Komentarze są wyłączone.