Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu

Jakie pojazdy można kierować z prawem jazdy B
Kwiecień 12, 2018
Wskazówki dotyczące wynajmu w Barcelonie
Kwiecień 14, 2018

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu

Planujesz wakacje objazdowe samochodem ale nie masz własnych 4 kółek? Warto rozważyć wtedy wynajem samochodu z wypożyczalni aut. O tym na co warto zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu z wypożyczalni znajdziesz poniżej.

Jak wygląda sprawa z bakiem paliwa?

W przypadku wszystkich aut oferowanych w wypożyczalni auto67.pl, auta wydawane są z pełnym bakiem i z takim powinny być zwrócone. W innym przypadku możecie być państwo obciążeni dodatkowymi kosztami związanymi z tankowaniem. Niektóre wypożyczalnie oferują auta praktycznie z pustym bakiem a zwrócone auto może być również z pustym.

Czy muszę zapłacić kaucje.

Wszystkie wypożyczalnie aut wymagają przy odbiorze wpłacenia kaucji. Stosowana jest również opcja zabezpieczenia kwoty na karcie kredytowej. Wysokość kaucji może się wahać od 500zł do 1000zł a w innych firmach te kwoty wynoszą do 4000zł. Warto zapoznać się przed wynajmem aby nie być zaskoczony co do wysokości kaucji. Niektóre firmy oferują tzw. doubezpieczenie pojazdu

Co zawiera cena wynajmu auta?

Wszystkie rezerwacje samochodów obejmują kwotę za wynajem samochodu.

O czym należy pamiętać przy odbiorze auta ?

Przy odbiorze wynajętego samochodu podpisywana jest umowa najmu samochodu. Obejmuje nie tylko zawarte usługi i dodatkowe rzeczy (dodatkowe ubezpieczenie, urządzenie nawigacyjne, aktualizacje), ale także potwierdza stan pojazdu podczas odbioru. Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia lub zadrapania na pojeździe, należy poinformować o tym i powinien pozostać ślad w dokumentach wynajmu. Można zrobić zdjęcia samochodu przed wynajmem oraz przy zdaniu pojazdu tak aby mieć dokument, że pojazd pozostał oddany bez dodatkowych uszkodzeń.

Czy dostępne są foteliki dla dzieci?

Dostępność fotelików dla dzieci jest gwarantowana, ponieważ są one przechowywane na miejscu. Jeśli poprosisz o ten sprzęt podczas rezerwacji, wypożyczalnia samochodów może przyrezerwować. Koszt fotelików dla dzieci nie jest wliczony w rezerwację u nas, płatność jest dokonywana osobno przy odbiorze. Stawki najmu fotelików czy też podstawek dla dzieci można znaleźć w cenniku przed potwierdzeniem rezerwacji.

Jakie dokumenty są potrzebne przy wynajmie samochodu?

Kierowca musi posiadać ważne prawo jazdy, które istnieje od co trzech lat (może się różnić w zależności od dostawcy i kraju).  Jeśli prawo jazdy nie jest to napisane alfabetem łacińskim, wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Kierowca musi również posiadać kartę kredytową wystawioną na jego nazwisko. Jest to wymagane w przypadku depozytu (niektóre firmy również akceptują kartę debetową)

Czy jest możliwość wyjazdu samochodu za granice?

Niektóre wypożyczalnie samochodów umożliwiają korzystanie z wynajmowanego samochodu w sąsiednich krajach. Możesz to przeczytać w  regulaminie przed dokonaniem wynajmu samochodu.