5 dziwnych reguł ruchu z całego świata
Marzec 27, 2018
Co warto zwiedzić w roku 2018
Marzec 30, 2018

Litwa

Głębokie lasy, wyspy, rozległe krajobrazy jezior i śnieżnobiałe wydmy – naturalne piękno Litwy jest wyjątkowe w całej Europie. Kraj ten jest bogaty w różnorodność kulturową powstałą z poruszającej przeszłości. Dlatego ten bałtycki kraj jest cudowny na wyprawę samochodem z wypożyczalni.

Wizyta w stolicy Wilnie jest koniecznością. Miasto jest bogate w przeszłość, które dziś dzięki wielokulturowości promieniuje szczególnym urokiem. Romantyczne jest nie tylko stare miasto, które jest objęte ochroną UNESCO od 1994 roku ale także wiele innych barokowych budynków, które nadają miastu bajkowy widok. Piękno tego miasta można zauważyć w wąskich uliczkach, na pięknych placach, w kawiarniach na chodniku lub w dzielnicach sztuki.

Pozostawiając w tyle Wilno można zwiedzić gotycki zamek Trakai, który znajduje się na wyspie otoczonej jeziorami. Zamek ten jest świadkiem czasów, gdy Litwa była kiedyś największym imperium w Europie i rozpościerała się aż do Morza Czarnego.

Kłajpeda to miasto, które do dziś zachowało urok północno niemieckiego hanzeatyckiego. Znajduje się nie tylko w rodzinnym mieście Ęnnchen von Tharaus , ale także w najstarszym mieście Prus Wschodnich.

Jadąc na Mierzeje Kurońską można poznać piękno natury tego kraju. W miejscu tym można zobaczyć wydmy, lasy sosnowe, miejsce występowania bursztynu oraz Zalew Kuroński.