Jak sprawnie przeprowadzić się?

dodatkowy kierowca
Dodaj kolejnego kierowcę do umowy najmu
Styczeń 25, 2018
zwrot samochodu
Wskazówki dotyczące zwrotu samochodu
Styczeń 26, 2018

Jak sprawnie przeprowadzić się?

przeprowadzka

Każdy miał do czynienia z przeprowadzką. Zakup nowego domu, mieszkania czy wynajęcie takiego sprawia, że musimy pomyśleć i zaplanować przeprowadzkę z jednego lokum do docelowego. Warto przemyśleć kwestie przeprowadzki i na spokojnie ją przeprowadzić tak aby przewidzieć wszelkie problemy.

W trakcie przeprowadzki nie ma sentymentów: stare niepotrzebne rzeczy warto dokonać selekcji i wyrzucić a w trakcie pakowania warto trzymać się kilku reguł tak aby nie sprawić sobie problemów. Wszystko czego nie używasz już od dawna spakuj oddzielnie i oddaj komuś kto tego potrzebuje, lub sprzedaj na aukcjach internetowych. Warto w trakcie pakowania przewidzieć aby nie pakować wielu ciężkich rzeczy do jednego kartonu. Warto rozważyć rozmieszczenie ich w kilku kartonach tak aby nie mieć problemów z ich przenoszeniem: ciężar będzie rozłożony na kilka kartonów. Na wierzchu każdego z kartonów warto umieszczać lekkie rzeczy gdy tymczasem te ciężkie na spodzie. Pakując dobrze trzymać się zasady aby pakować jedne rzeczy w drugie: np. w garnki przyprawy i inne suche produkty. Warto wszelkie rzeczy kruche, szklane w trakcie pakowana owinąć folią bąbelkową tak aby ich nie uszkodzić. Do zabezpieczenia kruchych rzeczy mogą nadać się także stare gazety. Każdy z kartonów warto opisać co się w nich znajduje tak aby w nowym lokum nie szukać rzeczy wśród wielu kartonów. Warto jest oznaczyć kartony kolorowymi taśmami tak aby można było rozróżnić, gdzie dany karton ma być przeznaczony: czy to do kuchni czy do salonu. Warto przygotować karton z rzeczami na pierwszy dzień pobytu w nowym domu. W nim powinny się znaleźć przybory, z których najczęściej korzysta się w domu (jak papier toaletowy, czy szczoteczka z pastą) czy to narzędzia potrzebne w nowej lokalizacji. Można też spakować na pierwszy dzień w nowym lokum jedzenie albo zamówić je do nowej lokalizacji przez internet. Dzięki temu, będziesz mieć zapas świeżych owoców i warzyw bez wychodzenia z domu i odrywania się od pracy. Możesz w spokoju zająć się rozpakowywaniem i nie myśleć o tym gdzie jest najbliższy sklep i co trzeba kupić.

Do pakowania warto zastosować również woreczki strunowe, które pomogą zabezpieczyć rzeczy łatwe do rozlania jak pasty do zębów czy detergenty.

Pakując ubrania dobrze je zwijać w rulony dzięki temu zajmą mnie miejsca i po rozłożeniu nie będą zagniecione a te które wiszą na wieszakach warto od razu pakować razem z wieszakami do worków. Dzięki temu u celu wystarczy, że zostaną wyciągnięte z worków i od razu można je wieszać w szafach.

Kiedy wszystko jest spakowane można zapakować rzeczy do wynajętej ciężarówki. Można rozważyć tutaj wynajęcie auta wraz z ekipą przeprowadzkową. Gdy nie mamy np. mebli do przewiezienia można pozostać przy wynajmie samochodu dostawczego z wypożyczalni aut dostawczych. Do przeprowadzki można wybrać mniejsze auta dostawcze jak renault trafic czy też o większych gabarytach: renault master czy fiat ducato. Przy dobrym rozplanowaniu przestrzeni bagażowej można zmieścić się w jednym kursie. Przy wyborze auta z wypożyczalni samochodów dostawczych warto pomyśleć czy nie lepiej będzie wynająć np. mniejsze auto, którym będzie można lepiej manewrować w wąskich uliczkach. Dobrze rozważyć wynajęcie samochodu na krócej niż na 24h. W niektórych wypożyczalniach aut jak również w auto67.pl możliwe jest wynajęcie samochodu na godziny.


Planujesz przeprowadzkę? Zapoznaj się z naszą ofertą: wynajem samochodów dostawczych.