Dziesięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie

korek w mieście
5 wskazówek jak uniknąć korków
Luty 5, 2018
48 godzin podróży w Niemczech
Marzec 24, 2018

Dziesięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie

droga przez pustynie

Na naszym blogu można głównie znaleźć informacje dotyczące wynajmu samochodu i jego użytkowania. Dzisiaj odejdziemy od tego schematu i przedstawimy 10 najniebezpieczniejszych dróg na świecie.

10. Autostrada transyberyjska, Rosja

Dlaczego jest tak niebezpieczna? Droga ma długość 11tys km. Ma swój początek na zachodzie i jak każda autostrada na tym odcinku jest utrzymana jako utwardzona. Sytuacja jednak zmienia się im dalej na wschód jedziemy tą drogą. Stan jej nawierzchni pogarsza się, staje się nierówna i nieutwardzona. Po drodze możemy minąć odcinki gdzie groźne są lawiny. Z uwagi na to, że droga jest nieutwardzona warunki pogodowe takie jak deszcz czy śnieg dodatkowo utrudniają przejazd tą autostradą: zamienia się w błoto. Mówi się, że odcinek na trasie od Chita przez Irkoutsk do Krasnojarska jest najniebezpieczniejszy. Można utknąć przy niesprzyjających warunkach na kilka dni z uwagi na brak przejezdności przez jej odcinki.

9. Autostrada Pan American – Od Alaski do Argentyny

Droga ma długość 48tys, km. Jest to najdłuższa droga na świecie. Prowadzi z jednego końca kontynentu Ameryki Północnej (Alaski) przez Amerykę Środkową do krańca Ameryki Południowej po część południową Argentyny. Przebycie tej trasy jest wyzwaniem: droga prowadzi przez dżungle i pustynie w górach oraz pomiędzy lodowcami. W skład tej drogi wchodzi system dróg i autostrad często położone równoległe do siebie i połączone tak aby połączyć jak najwięcej Państw i miast po drodze.

8. Syczuan -Tybetańska autostrada Chiny

Droga ma około 4500km długości

Dlaczego jest tak niebezpieczna? Ocenia się, że na 100 000 kierowców zginęło na tej drodze około 7500 osób. Droga jest kręta i przechodzi przez kilka lasów oraz pasm górskich, ogarnia dziesiątki rzek i lasów. Droga prowadzi przez kilka rzek. Takie usytuowanie sprawia, że występują tutaj lawiny oraz powodzie. Ta droga jest zdradziecka także z uwagi na to, że jest poprowadzona na dużej wysokości.

7. Taroko Gorge Road, Tajwan

Ta droga prowadzi na zboczu góry przez długość 19km i przecina góry: łączy Wschodnie i Zachodnie Wybrzeże. Droga jest pełna ślepych i ostrych zakrętów, wąskich ścieżek wiodących przez skały i góry. Mimo, że jest jedną z najniebezpieczniejszych rozpościera się z niej przepiękny widok. Na tej drodze można spotkać autobusy z turystami ale także ciężarówki. Z uwagi na to, że występują w tym rejonie trzęsienia ziemi droga często jest zamknięta.

6. Pasubio Road, Włochy

Droga ta o długości 6,5km jest uważana za niebezpieczną i z tego powodu część została wyłączona z ruchu samochodowego i aktualnie można przebyć ją pieszo lub rowerem.  Z początku droga była wykorzystywana do transportu towarów mułami  i w związku z tym na trasie jest 52 tuneli o szerokości około 2,2 metra.  Z drogi rozpościerają się niesamowite widoki ale nie jest to droga dla osób bojaźliwych.

5. Guliang Tunel Chiny.

Długość drogi to 1,2km. Jet to droga górska a w zasadzie tunel wydrążony ręcznie przez niewielką grupę rolników w latach 70. Wykonana została przez nich przy użyciu materiałów wybuchowych i bez wiedzy o budowie takich obiektów. Datego jest ona niebezpieczna.

4. Autostrada James Dalton, Alaska

Droga ma długość 666km  i biegnie przez pustkowia Alaski. Na trasie mija się jedynie 3 miejscowości oddalone od siebie o setki kilometrów. Warto zachować uwagę na tej drodze ponieważ ma oblodzone odcinki drogi. Temperatury na tej trasie są najczęściej poniżej zera a w przypadku wypadku lub awarii brak jest ewentualnej pomocy w promieniu wielu kilometrów. Droga ta jest często wykorzystywana przez ciężarówki do transportu towarów.

3. Kanion Skippers, Nowa Zelandia

Droga ma długość 22km Jest to konstrukcja z XIX wieku w trakcie trwania gorączki złota. Stąd też należy się na trasie spodziewać wybojów pokaźnych jak dla auta. Do budowy tej drogi zużyty milionów ton dynamitu a życie straciło około 40 robotników. Aktualnie aby przebyć tą drogę trzeba mieć dodatkowe pozwolenie na jej przebycie.

2. Droga do Fairy Meadows, Pakistan

Droga ma długość 10km i niech nazwa nie zwiedzie. Ta droga to prosta droga żwirowa, która prowadzi na wysokość 3300 metrów nad poziomem morza. Droga nie ma poręczy i jest szeroka na jeden samochód. Droga z uwagi na warunki pogodowe jest otwarta tylko latem a zimą jest zamykana dla podróżnych.

1. Droga North Yungas, Boliwia

Droga o długości 64km. Droga nie jest zabezpieczona np. barierkami mimo, że prowadzi na wysokości 2000metrów nad poziomem morza. Szerokość ledwo starcza na jeden samochód i w związku z tym jest uznawana za najniebezpieczniejszą na świecie. Latem są często tutaj burze piaskowe i spadające głazy a porą deszczową można spodziewać się lawin błotnych

Komentarze są wyłączone.