Dziesięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie

korek w mieście
5 wskazówek jak uniknąć korków
Luty 5, 2018
48 godzin podróży w Niemczech
Marzec 24, 2018

Dziesięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie

Na naszym blogu można znaleźć informacje dotyczące wynajmu samochodu i jego użytkowania. Dzisiaj odejdziemy od tego schematu i przedstawimy 1o najniebezpieczniejszych dróg na świecie.

10. Autostrada transyberyjska, Rosja

Dlaczego jest tak niebezpieczna? Droga ma długość 11tys km. Droga ma swój początek na zachodzie i jak każda autostrada jest utwardzona utrzymana. Sytuacja jednak zmienia się im dalej na wschód. Droga pogarsza się i jest nierówna i nieutwardzona. Groźne są tutaj lawiny, deszcz i śnieg które zmieniają taką drogę w błoto. Mówi się, że odcinek na trasie od Chita przez Irkoutsk do Krasnojarska jest najniebezpieczniejszy.

9. Autostrada Pan American – Alaska do Argentyny

Droga ma długość 48tys, km. Jest to najdłuższa droga na świecie. Prowadzi z jednego końca kontynentu Ameryki Północnej do końca następnego Ameryki Południowej. Przebycie tej trasy jet wyzwaniem: droga prowadzi przez dżungle i pustynie w górach oraz pomiędzy lodowcami.

8. Syczuan -Tybetańska autostrada Chiny

Droga ma około 4500km. długości

Dlaczego jest tak niebezpieczna? Ocenia się, że na 100 000 kierowców zginęło na tej drodze około 7500 osób. Droga jest kręta i przechodzi przez kila lasów oraz pasm górskich. Droga prowadzi przez kilka rzek. Takie usytuowanie sprawia, że występują tutaj lawiny oraz powodzie. Ta droga jest zdradziecka także z uwagi na to, że przechodzi na dużej wysokości.

7. Taroko Gorge Road, Tajwan

Ta droga prowadzi na zboczu góry przez długość 19km. Mimo, że jest jedną z najniebezpieczniejszych rozpościera się z niej przepiękny widok. Na tej drodze można spotkać autobusy z turystami ale także ciężarówki. Z uwagi na to, że wystepują w tym rejonie trzęsienia ziemi droga często jest zamknięta.

6. Pasubio Road, Włochy

Droga ta o długości 6,5km jest uważana za niebezpieczną i z tego powodu część została wyłączona z ruchu samochodowego i aktualnie można przebyć ją pieszo lub rowerem. Z początku droga była wykorzystywana do transportu towarów mułami  i w związku z tym na trasie jest 52 tuneli o szerokości około 2,2 metra.  Z drogi rozpościerają się niesamowite widoki ale nie jest to droga dla osób bojaźliwych.

5. Guliang Tunel Chiny.

Długość drogi to 1,2km. Jet to droga górska, wydrążona ręcznie przez niewielką grupę rolników w latach 70. Wykonana została przez nich przy użyciu materiałów wybuchowych i bez wiedzy o budowie takich obiektów. Datego jest ona niebezpieczna.

4. Autostrada James Dalton, Alaska

Droga ma długość 666km  i biegnie przez pustkowia. Na trasie mija się tylko 3 miejscowości. Warto uważać tutaj z uwagi na oblodzone odcinki drogi, temperatury poniżej zera i brak ewentualnej pomocy w promieniu wielu kilometrów. Droga ta jest często wykorzystywana przez ciężarówki do transportu towarów.

3 Kanion Skippers, Nowa Zelandia

Droga ma długość 22km Jest to konstrukcja z XIX wieku dlatego należy się spodziewać wybojów dużych jak dla auta. Aby przebyć tą drogę trzeba mieć dodatkowe pozwolenie na jej przebycie.

2. Droga do Fairy Meadows, Pakistan

Droga ma długość 10km i niech nazwa nie zwiedzie. Ta droga to prosta droga żwirowa, która prowadzi na wysokość 3300 metrów nad poziomem morza. Droga nie ma poręczy i jest szeroka na jeden samochód. Droga z uwagi na warunki pogodowe jest otwarta tylko latem a zimą jest zamykana dla podróżnych.

1. Droga North Yungas, Boliwia

Droga o długości 64km. Droga nie jest zabezpieczona np. barierkami mimo, że prowadzi na wysokości 2000metrów nad poziomem morza. Szerokość ledwo starcza na jeden samochód i w związku z tym jest uznawana za najniebezpieczniejszą na świecie. Latem są częśto tutaj burze piaskowe i spadające głazy a porą deszczową można spodziewać się lawin błotnych