Dodaj kolejnego kierowcę do umowy najmu

czyszczenie samochodu
Czy muszę wyczyścić wynajęty samochód przez zdaniem?
Styczeń 25, 2018
przeprowadzka
Jak sprawnie przeprowadzić się?
Styczeń 26, 2018

Dodaj kolejnego kierowcę do umowy najmu

dodatkowy kierowca

W przypadku firm wynajmujących samochody obowiązuje zasada, że kierować wypożyczonym autem mogą tylko Ci wymienieni w umowie najmu. Zaleca się przestrzeganie tej zasady w każdym przypadku ponieważ w sytuacji gdy stanie się coś na drodze z udziałem innej osoby wszelkie ubezpieczenia wygasają i może dojść do sytuacji, że osoba wynajmująca poniesie wszelkie koszta związane ze szkodą.

Nawet w sytuacji gdy nie nastąpiła jakaś szkoda, gdy wypożyczalnia samochodów dowie się o naruszeniu zasady, że kierującym może być strona w umowie wówczas umowa może zostać rozwiązana natychmiastowo. Może się wówczas zdarzyć, że pozostawieni zostaną bez samochodu.

Aby uniknąć problemów związanych z dodatkowymi kierowcami warto rozważyć dodanie takowego  w biurze wypożyczalni samochodów. W tym celu należy przedstawić aktualne prawo jazdy oraz dowód albo paszport dodatkowego kierowcy. Rejestracja takiej osoby bez jej obecności nie jest możliwa. W większości sytuacji wprowadzenie kolejnej osoby do umowy jako dodatkowego kierowcy może się wiązać z dodatkowymi kosztami dlatego warto upewnić się czy wypożyczalnia samochodów pobiera za to opłatę. Opłaty te uzależnione są od rodzaju samochodu oraz okresu najmu. Czasami zdarza się, że dodatkowi kierowcy nie są dodatkowo płatni. Tak jest w wypożyczalni samochodów Szczecin -auto67.pl. Bez dodatkowych opłat można dodać dodatkowego kierowcę i można cieszyć się wynajmem przez cały okres. Ważne aby pamiętać przy zgłoszeniu dodatkowego kierowcą pamiętać o wieku. Nie wszystkie wypożyczalnie przyjmują, że można zgłosić np. 19 latka. Obowiązują dodatkowe obostrzenia co do wieku. Jeśli jest to spełnione bez przeszkód można zgłosić taką osobę do umowy najmu jako dodatkowego kierowcę. Szczególnie ważne jest to przy wynajmach samochodów jeśli planuje się długą podróż i pierwszy kierowca będzie potrzebował odpoczynku po długiej jeździe. Drugi wprowadzony do umowy kierowca zastąpi go i będzie mógł wypoczęty kierować do celu.