Co warto zwiedzić w roku 2018

Litwa
Marzec 27, 2018
Dzień świętego Patryka
Marzec 30, 2018

Co warto zwiedzić w roku 2018

Nadszedł Nowy Rok i każdy zadaje sobie pytanie gdzie warto jechać na wakacje w nadchodzącym roku. Warto przyjrzeć się poniższym propozycjom.

1 Miejsce: Chile

Chile znalazło się w czołówce krajów wartych obejrzenia. Istnieje tutaj zapierająca dech przyroda z malowniczymi Andami i pacyfikiem, które to od lat przyciągają setki turystów do tego kraju. W kraju o długości 4500km i szerokości istnieje wiele innych miejsc wartych obejrzenia. Istniej dodatkowy powód aby jechać do tego kraju: w tym roku obchodzi ten kraj 200 lat niepodległości i warto zobaczyć jak ta uroczystość będzie świętowana. Warto do tego kraju wybrać się i zwiedzać go w mniejszym gronie. Warto wypożyczyć auto w jednej z wielu dostępnych w tym kraju wypożyczalni.

2 miejsce Nowa Zelandia.

Kraj ten zapewnił sobie miejsce w 5 najpopularniejszych kierunków zwiedzania. Istnieje tutaj wiele ciekawych tras do zwiedzania przeznaczonych dla turystów. Dla przykładu można wybrać się trasą wiodącą wzdłuż wybrzeża na długości 45km. Szlak ten został otwarty ku pamięci 29 osobom jakie zginęły w minionym roku i prowadzi z Blackball do Punakaiki.

3 miejsce Portugalia

Warto odwiedzić w tym kraju nie tylko Lizbonę i Porto ale nieodkryte przez turystów obszary jak: Estoril czy Cascais. Małe miasto Estoril to przepiękne miasto z romantycznymi małymi uliczkami, kawiarnie czy zapierające dech w piersiach wybrzeże. Kraj ten przyciąga turystów w związku z niskimi cenami i piękną naturą. w 2016 roku około 300 plaż zostało nagrodzonych Błękitną Flagą. Jeśli chcesz poznać bliżej ten kraj warto wziąć auto z wypożyczalni samochodów w Faro (na południu kraju) i zwiedzić ten kraj oddając auto na północy w Porto.

4 miejsce Malta

Malta obecnie jest bardzo rozpoznawalna z uwagi na to, że w 2018 uznana zostanie jako Europejska Stolica Kultury w 2018 roku. Planowane są tutaj festiwale filmowe i wystawy sztuki współczesnej. Malta razem z siostrzanymi wyspami Gozo i Comino czekają na turystów chcących wypocząć w naturze. Bardzo dobrze poradzą sobie tutaj osoby lubiące zwiedzać zabytki. Frajdę taką dadzą tutaj średniowieczne uliczki Malty i Midiny ale również starożytne cywilizacje, które pozostawiły swoje ślady w świątyniach  Mnajdra oraz Hagar Qim.