Co nas denerwuje na wakacjach?

Wynajem auta a karta kredytowa
Kwiecień 23, 2018
Polityka prywatności i przetwarzanie danych osobowych
Maj 25, 2018

Co nas denerwuje na wakacjach?

wakacje paszport i bilet podrozy

„Miały być wyjątkowe a było jak zawsze”. Tak opisują często urlopowicze swoje wyjazdy na wymarzone wakacje w różne zakątki naszego globu. Nasza wypożyczalnia samochodów podjęła się zbadania jak urlopowicze oceniają swoje wymarzone wakacje i co takiego może ich denerwować podczas wyjazdów a także co może przyczyniać się do tego, że wypoczynek jest zepsuty i niezbyt miło wspominany w przyszłości. Większość ankietowanych osób na pytanie co zepsuło wakacje praktycznie zawsze twierdziło, że najbardziej uciążliwe są zachowania innych wczasowiczów. Czy taki fakt zaskakuje was? Najczęściej punktowali oni zachowanie dzieci, których szczególnie płacz można usłyszeć praktycznie zawsze w samolocie, w pociągu, w hotelu czy na plaży. Chyba każdy spotkał się z taką sytuacją. Innych ankietowanych z kolei irytowali dorośli: a szczególnie podpici wczasowicze, którzy podobnie jak małe dzieci są głośni i nachalni w swoim zachowaniu w każdym miejscu gdzie można ich spotkać.

Stresujące zdarzenia na lotnisku to kolejne sytuacje wskazywane przez turystów jako niemile wspominane. W długich kolejkach trzeba czekać na pozostawienie bagaży. Kłopotliwe są limity dotyczące przewożonego bagażu, każdy bagaż nie może przekroczyć określonej wagi i w ekstremalnych sytuacjach trzeba się liczyć z większą opłatą za ich przewiezienie. Po przekazaniu bagażu dla obsługi lotniska kolejnym punktem jest przejście kontroli bezpieczeństwa i tutaj kolejnym miejscem, które może denerwować to oczekiwanie na taką kontrolę. Stresująca jest także sama kontrola bagażu podręcznego oraz osobista. Podczas kontroli jeśli służby znajdą niewłaściwe rzeczy przy podróżnym mogą one zostać zarekwirowane lub trzeba będzie się ich pozbyć.

Inną ciekawą grupą ludzi wskazywaną przez ankietowanych byli irytujący wczasowicze, którzy zabierają jedzenie z bufetu oraz rezerwujący wcześnie rano leżaki, tak aby mogli je zajmować  przez cały dzień. Ta rezerwacja to wręcz wyścig o najlepszy leżak i jego miejsce. Nie pierwszy raz zdarzało się,  po nocy kierując się do bufetu okazywało się, że większość jedzenia została już zabrana. Udając się na plażę okazuje się z kolei, że leżaki są pozajmowane. Wychodzi na to, że na wakacjach trzeba się starać, żeby mieć jedzenie oraz dobre miejsce na plaży.

Równie denerwujący są turyści, którzy robią sobie selfie praktycznie w każdej sytuacji i wszędzie. Przeszkadzają oni oglądać zabytki bo szukają sobie miejsc do zrobienia najlepszego ujęcia swoim telefonem. Innym irytującym momentem jest oczekiwanie w kolejkach  do turystycznej atrakcji a szczególnie wtedy kiedy nie spodziewało się takiego zainteresowania przez innych turystów.

—————-

Spędzasz wakacje w okolicach Szczecina: Miedzyzdrojach, Świnoujściu? Potrzebujesz podczas pobytu auta 5 lub 9 osobowego. Nasza wypożyczalnia samochodów Szczecin zaoferuje Państwu pełną gamę aut osobowych, które sprawią, że wakacje będą niezapomniane

Komentarze są wyłączone.