9 polecanych miejsc do zwiedzania przy autostradzie w Holandii

zegar samochodu
Darmowe aplikacje dla podróżujących w interesach
Styczeń 31, 2018
wypadek
Postępowanie podczas wypadku samochodowego
Luty 4, 2018

9 polecanych miejsc do zwiedzania przy autostradzie w Holandii

wycieczka po Holandii

Autostrady powstały aby szybko przemieszczać się autem z punktu A do punktu B. Przy dłuższych trasach warto zrobić sobie przestanki na odpoczynek. Zaleca się robić takie postoje co dwie godziny jazdy samochodem. Przerwa powinna potrwać conajmniej 15 minut i jest to czas na rozprostowanie nóg a także żeby się posilić. Najlepszym miejscem do przystanków są stacje benzynowe z ich infrastrukturą: przy niektórych znajdują się bary gdzie można się posilić. Warto jednak rozważyć odwiedzenie kilku ciekawych miejsce w trakcie przejazdu przez Holandię.

Afsluitdijk

Miejsce to znane jest ze sztucznej zapory dzielącej Morze Północne od Flevomeer. Warto tutaj się zatrzymać w celu zwiedzania tej konstrukcji. Miejsce to jest rokrocznie odwiedzane przez około 300tyś gości z całego świata.

Kornwerderzand

Osoby zwiedzające tą miejscowość rzadko trafiają do Muzeum Kasemate Kornwerderzand. Muzeum to nie jest otwarte codziennie. Jeśli się sprawdzi wcześniej godziny otwarcia można poznać ten zakątek dokładniej z bogatą historią wojenną.

Strand Horst

To miejsce szczególnie polecane dla surferów różnej maści. Za niewielką opłatą można zaparkować w pobliżu plaży i obserwować surferów i kitesurfing a w porze zimowej łyżwiarzy. Miejsce do parkowanie jest dostosowane dla wielu zwiedzających.

Park Narodowy De Hoge Veluwe

Jeśli planowany jest przejazd przez Arnhem to warto prócz zwiedzenia hisorycznych miejsc podjechać do parku narodowego, który jest największym i najbardziej malowniczym rezerwatem w Holandii. W środku parku można znaleźć Muzeum Sztuki Kröller-Müller.

Urk

Autostrada A6 biegnie od Muiderberg w pobliżu Amsterdamu przez Flevoland i North-East Polder do Joure. W połowie drogi jest wyjazd prowadzący do  Urk. Jest to malownicza nadmorska wioska, która niegdyś była wyspą. Można z przyjemnością tutaj spędzić cały dzień. Warto zwiedzić będąc tutaj piękny port.

Z samochodu prosto do kina

W Hadze obok autostrady A12 powstał kompleks kinowy z 11 salami kinowymi, dużym parkingiem mogącym pomieścić około 450 samochodów. Praktycznie wysiadając z samochodu można bezpośrednio trafić do jednej z sal kinowych dostępnych w tym obiekcie.


Planujesz wyjazd do Holandii? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu samochodów osobowych i dostawczych wypożyczalni auto67.pl