6 najczęściej zadawanych pytań dotyczących karty kredytowej

Webasto zamiast odśnieżania zimą
Kwiecień 21, 2018
Co nas denerwuje na wakacjach
Kwiecień 25, 2018

6 najczęściej zadawanych pytań dotyczących karty kredytowej

Jeśli wynajmujesz samochód po raz pierwszy jedną z ważniejszych kwestii jest  posiadanie karty kredytowej działającej w kraju docelowym gdzie będzie wynajmowane auto. Ważne zatem jest upewnienie się o tym. W innym przypadku może dojść do tego, że nie będzie możliwe wynajęcie samochodu. Ważne jest zatem zadbanie o to aby karta kredytowa była ważna w kraju docelowym. Oto inne kwestie, które trzeba wiedzieć w związku z wynajmem auta z kartą kredytową.

Ważne jest w tym przypadku aby mieć kartę kredytową zarejestrowaną na osobę na którą jest wynajmowane auto. W innym przypadku wynajem może nie dojść do skutku. Podczas wynajmu na karcie zostanie zablokowana kwota kaucji oraz ewentualne środki na wynajem samochodu. Co rozumiemy pod nazwą kaucja. Każda wypożyczalnia samochodów wymaga zabezpieczenia kaucji czy to w postaci gotówki czy też zabezpieczenia kwoty na karcie kredytowej głównego kierowcy. Jest to gwarancja dla pojazdu, jeżeli zostanie on uszkodzony lub zostanie skradziony. Z kwoty kaucji mogą być potrącone kwoty w przypadku niedotankowania samochodu przy zwrocie oraz w przypadku uszkodzeń samochodu lub jego utraty.

Kiedy nastąpi wypłata kaucji. W przypadku gdy auto zostanie zwrócone w nienagannym stanie wówczas kwota zablokowana na karcie kredytowej jest oddana. Termin  z jakim zostanie zwrócona zależy od firmy dysponującej systemem kart kredytowych.