5 wskazówek jak uniknąć korków

wypadek
Postępowanie podczas wypadku samochodowego
Luty 4, 2018
Dziesięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie
Marzec 22, 2018

5 wskazówek jak uniknąć korków

korek w mieście

Dla wielu osób pojawiające się coraz częściej na drogach korki są powodem irytacji. Często nie ma możliwości ich ominięcia i trzeba odstać w nich sporo czasu zanim dojedzie się do celu.Warto wykorzystać parę zasad aby uniknąć korków i stać w nich jak najrzadziej lub praktycznie w ogóle. Oto kilka z nich:

Unikaj godzin szczytu

Warto rozważyć poruszanie się po mieście poza godzinami szczytu. Rano warto omijać przejazdy w godzinach 7 i 9 rano oraz wieczorem od godziny 16 do 17.30. W tych godzinach jest największy ruch związany z dojazdami do pracy i powrotami do domu. To wtedy tworzą się najczęściej korki w mieście w jego newralgicznych miejscach. Jeśli zacznie się poruszać poza tymi godzinami będziemy mieli mniejszy ruch i łatwiej dojedziemy do celu. Z korkami jest jak z chorobą lepiej zapobiegać niż leczyć.

Unikaj autostrad

W Niemczech dobrze zorganizowane są systemy powiadamiania o korkach na autostradach. Warto zaopatrzyć się w nawigację, która informuje o stanie dróg, Jeśli się wydarzy zator na naszej drodze warto rozważyć zjechanie z autostrady i ominięcie korków. Dopóki autostrada nie jest zakorkowana można jechać szybko autostradą, w przypadku zdarzeń na drodze nie ma takiej możliwości i można utknąć na dłuższy czas.

Wybierz lepsze miejsce na spotkania

Jeśli zdarzy się, że potrzeba wyjechać do miasta celem np. spotkania się z kimś, warto jest je organizować  kiedy nie będziemy spodziewać się korków. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego oczekiwania w zatorze i przez to zamiast krótkiego spotkania możemy nasz wyjazd niepotrzebnie przedłużyć o takie postoje.

Zminimalizuj spotkania twarzą w twarz.

Jeśli jest to możliwe warto unikać spotkań twarzą w twarz i zastąpienie jej rozmową przez telefon albo komunikator. Obecnie dostępnych jest wiele aplikacji na telefon i komputer, które ułatwiają rozmowy osobom z nich korzystającym. W ten sposób unikniemy stania w korkach, zmniejszymy czas na dojazdy i możemy go wykorzystać w inny sposób w domu lub w pracy.

Korzystaj z transportu miejskiego

Jeśli spotkanie nie może być zrealizowane przez komunikator i koniecznie musimy się stawić w mieście na wizytę warto rozważyć skorzystanie z komunikacji miejskiej i pozostawienie samochodu w domu. Autobusy mają wyznaczone odpowiednie pasy ruchu dzięki,  którym nie stoją w korkach i omijają je bez postoi.

Jeśli okaże się, że nie możesz wybrać powyższych punktów warto siedząc w aucie i stojąc w korku pożytecznie go spędzić. Można odsłuchać w tym czasie książek mówionych dostępnych w internecie. W ten sposób nie zmarnuje się czasu stojąc w korkach

Komentarze są wyłączone.