5 wskazówek jak uniknąć korków

wypadek
Postępowanie podczas wypadku samochodowego
Luty 4, 2018
Dziesięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie
Marzec 22, 2018

5 wskazówek jak uniknąć korków

korek w mieście

Dla wielu osób pojawiające się coraz częściej na drogach korki są powodem irytacji. Często nie ma możliwości ich ominięcia i trzeba odstać w nich sporo czasu zanim się dojedzie do celu. warto wykorzystać parę zasad aby uniknąć korków i stać w nich jak najrzadziej lub praktycznie w ogóle. Oto kilka z nich:

Unikaj godzin szczytu

Warto rozważyć poruszanie się po mieście poza godzinami szczytu. I rano warto omijać przejazdy w godzinach 7 i 9 rano oraz wieczorem od godziny 16 do 17.30. W tych godzinach tworzą się najczęściej korki na mieście. Jeśli zacznie się poruszać poza tymi godzinami będziemy mieli pustą drogę. Z korkami jest jak z chorobą lepiej zapobiegać niż leczyć.

Unikaj autostrad

W Niemczech dobrze zorganizowane są systemy powiadamiania o korkach na autostradach. Warto zaopatrzyć się w nawigację, która informuje o stanie dróg, Jeśli się wydarzy zator na drodze warto rozważyć zjechanie z autostrady i ominięcie korków. Dopóki autostrada nie jest zakorkowana można jechać szybko autostradą, w przypadku zdarzeń na drodze nie ma takiej możliwości i można utknąć na dłuższy czas.

Wybierz lepsze miejsce na spotkania

Jeśli zdarzy się, że potrzeba wyjechać do miasta celem spotkania, warto jest je organizować  tak gdzie nie będziemy spodziewać się korków. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego oczekiwania w korkach i przez to zamiast krótkiego spotkania możemy nasz wyjazd niepotrzebnie przedłużyć o takie postoje.

Zminimalizuj spotkania twarzą w twarz.

Jeśli jest to możliwe warto unikać spotkań twarzą w twarz a zastąpienie jej rozmową przez telefon albo komunikator. W ten sposób unikniemy stania w korkach, zmniejszymy czas na dojazdy i możemy go wykorzystać w inny sposób w domu lub w pracy.

Korzystaj z transportu miejskiego

Jeśli spotkanie nie może być zrealizowane przez komunikator i koniecznie musimy się stawić w mieście na wizytę warto rozważyć skorzystanie z komunikacji miejskiej. Autobusy mają wyznaczone odpowiednie pasy ruchu dzięki,  którym nie stoją w korkach i omijają je bez postoi.

Jeśli okaże się, że nie możesz zaadoptować  powyższych punktów warto siedząc w aucie i stojąc w korku pożytecznie go spędzić. Można odsłuchać w tym czasie książek mówionych dostępnych w internecie. W ten sposób nie zmarnuje się czasu stojąc w korkach