5 dziwnych reguł ruchu z całego świata

Foteliki ISOFIX
Marzec 26, 2018
Litwa
Marzec 27, 2018

5 dziwnych reguł ruchu z całego świata

Co kraj to obyczaj. Ta sama zasada dotyczy również zasad ruchu drogowego. Zazwyczaj podróżując do danego kraju należy zapoznać się z zasadami ruchu drogowego jakie w nim panują. Szczególnie to dotyczy w przypadku podróży wynajętym samochodem.

Jeśli jesteś zagorzałym greckim turystą być może zauważyłeś znaki na których są pionowe linie: pojedyńcze oraz podwójne. Te pierwsze oznaczają, że znak obowiązuje w dni nieparzyste a podwójne linie oznaczają z kolei obowiązywanie w dni parzyste.

Zanim zdecydujesz się jeździć za kierownicą w Danii, musisz się upewnić się, że pojazd działa prawidłowo. Oznacza to, że wszystkie lampy, kierunkowskazy i wycieraczki przedniej szyby należy sprawdzić przed wyjazdem.

W Chorwacji nie wolno przewozić w samochodzie pełnych kanistrów. Zamiast tego nie wolno zapomnieć o wożeniu -nawet przez zagranicznych kierowców -zestaw zapasowych żarówek.

Jeśli podróżujesz w Australii i chcesz przetransportować siano należy wziąć taksówkę. Zabronione jest przewożenie siana własnym samochodem. W jakim stopniu to dotyczy wynajmu samochodu niestety nie wiemy.

Dla kraju wielkości Chiny pomysł zwiedzania kraju autem z wypożyczalni jest nieunikniony. Jednak w Chinach można kierować autem posiadając tylko prawo jazdy wydane w Chinach. Aby obcokrajowiec mógł uzyskać takie musi złożyć uwierzytelnione tłumaczenie krajowego prawa jazdy a także zdać teoretyczny egzamin z prawa jazdy. Jednak aby podejść do egzaminu trzeba posiadać pobyt w Chinach od sześciu miesięcy. Aby uniknąć problemów z uzyskaniem lokalnego prawa jazdy można wynająć auto z kierowcą.