48 godzin podróży w Niemczech

Dziesięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie
Marzec 22, 2018
Foteliki ISOFIX
Marzec 26, 2018

48 godzin podróży w Niemczech

Mimo, że w Niemczech nie ma dużych temperatur, które nie pozwalają na spędzanie tutaj wakacji, można za to znaleźć tutaj wiele miejsc i atrakcji jakie nie są dostępne gdzie indziej. Niemcy oferują wiele ciekawych miejsc, które są mało znane odwiedzającym ten kraj.

W tym krótkim artykule przedstawimy ciekawe miejsc do zwiedzania w Niemczech, do których można dotrzeć autem z wypożyczalni samochodów. Możemy zagwarantować, że ten niesamowity kraj oferuje coś dla każdego.

Alpy Bawarskie

Alpy Bawarskie to miejsce szczególnie uwielbiane wśród fanów zimowych szaleństw, narciarzy i snowboardzistów. Proponują także coś więcej niż tylko zjeżdżanie ze stoków. Warto zwiedzić w tym rejonie Niemec zamek Neuschwanstein. To one stał się inspiracją dla zamków jakie znamy z filmów prezentowanych przez Disneya. Ta zachwycająca konstrukcja warta jest obejrzenia przez zwiedzających. Dla osób lubiących wędrówki kraj ten proponje około 6000km tras o różnym stopniu trudności. Znane z tego regionu są sery, które warto skosztować. Według mieszkańców trawa w Allgau sprawia, że krowy są szczęśliwsze niż zwykłe krowy – co ma pozytywny wpływ na sery z tego regionu. Są dzięki temu smaczniejsze.

Bamberg

Miasto Bamberg ma wiele zabytków. Architektura tego miasta stała się inspiracją dla pozostałych regionów Niemiec a także wpłynęło na architekturę Węgier. Jednym z ciekawych miejsc tego miasta jest ogród różany gdzie można zobaczyć w jednym miejscu około 4000 róż z różnych gatunków. Obok ogrodu jest katedra Bamberg , która nawet pojawiła się w filmie „Trzej Muszkieterowie” z 2011 roku.

Jeśli ktoś nie lubi zwiedzania może skorzystać z zakupów upominków i innych gadżetów na obecnych wszędzie straganach.

Norymberga

Jeśli ktoś lubi sztukę to idealny miejscem do zwiedzenia jest: Albrecht-Dürer-House. Można tu znaleźć pracę najlepszych artystów tworzących na terenie Niemiec i nie tylko. Innym polecamy miejscem wartym zwiedzania jest ogród zoologiczny czy też Muzeum DB z bogatą wystawą związaną z kolejnictwem.

Region Berchtesgadener

Region Berchtesgadener jest położony w Alpach Bawarskich. Słynie on z najpiękniejszych  zabytków w Niemczech ale także w Europie. Jednym z najbardziej znanych punktów wartych zwiedzania jest jezioro Konigsee, które znajduje się na południu tego rejonu. Warto odwiedzić miejscowość Watzmann, znane z atrakcji wspinaczkowych. Nie trzeba być ekspertem aby wspinać się po ściankach ale warto mieć podstawowe umiejętności.

Regensburg

Przez wielu to miasto określane jest mianem najpiękniejszego. Można tutaj zwiedzić The Old Chapel i St James’s Scottish Church oraz wiele innych ciekawych kościołów. W mieście można znaleźć wiele parków. Dla koneserów sztuki wartym obejrzenia jest  Galeria Wschodnioniemiecka oraz muzeum Keplera.

Rugia

Rugia jest ogromną wyspą nad wybrzeżem Morza Bałtyckiego.  Polecamy tutaj do zwiedzenia i obejrzenia Cape Arkona, które jest najbardziej na północ wysuniętym końcem wschodnich Niemiec. Innym ciekawym miejscem do obejrzenia miejscem jest Sellin – wspaniały nadmorski kurort i Racing Roland – pociąg parowy, który pozwala zwiedzać wyspę.

Mamy nadzieje, że podaliśmy kilka przykładów miejsc wartych obejrzenia w Niemczech i dostarczyliśmy więcej powodów aby odwiedzić ten kraj. Jeśli planujesz zwiedzanie samochodem nie zapomnij skorzystać z usług naszej wypożyczalni samochodów.

Komentarze są wyłączone.