48 godzin podróży w Niemczech

Dziesięć najniebezpieczniejszych dróg na świecie
Marzec 22, 2018
Foteliki ISOFIX
Marzec 26, 2018

48 godzin podróży w Niemczech

Mimo, że w Niemczech nie ma dużych temperatur aby można było spędzać tutaj wakacje, można znaleźć tutaj wiele atrakcji niedostępnych gdzie indziej. Kraj ten oferuje wiele ciekawych miejsc, które najprowdopodobniej nie są znane odwiedzającym ten kraj.

Przedstawimy kilka ciekawych miejsc do zwiedzania. Możemy zagwarantować, że ten niesamowity kraj oferuje coś dla każdego.

Alpy Bawarskie

Alpy Bawarskie są popularne wśród narciarzy i snowboardzistów ale także proponują coś więcej niż tylko zjeżdzanie ze stoków. Dlaczego nie zwiedzić zamku Neuschwanstein. Zamek ten stał się inspiracją zamków jakie znamy z filmów Disneya. Ta zachwycająca konstrukcja warta jest obejrzenia przez zwiedzających. Dla osób lubiących wędrówki kraj ten proponuje około 7000km tras o różnym stopniu trudności.

Znane z tego regionu są sery, które warto skosztować. Mieszkańcy twierdzą, że trawa w Allgau sprawia, że krowy są szczęśliwsze niż zwykłe krowy – co sprawia, że dzięki temu sery z tego regionu są smaczniejsze.

Region Berchtesgadener

Region Berchtesgadener leży w Bawarii, która słynie z najpiękniejszych  zabytków w Niemczech ale także w Europie. Jednym z najbardziej znanych jest jezioro Konigsee, które znajduje się na południu Bawarii. Warto odwiedzić Watzmann, gdzie można skosztować z wspinaczki w górach. Nie trzeba być ekspertem ale warto mieć podstawowe umiejętności.

Bamberg

Miasto Bamberg ma wiele zabytków. Architektura tego miasta stała się inspiracją dla pozostałych regionów Niemiec ale także Węgier. Jednym z ciekawych miejsc jest ogród różany gdzie można zobaczyć w jednym miejscu około 4500 róż z różnych gatunków. Obok ogrodu różanego można znaleźć katedrę Bamberg , która nawet pojawiła się w filmie “Trzej Muszkieterowie” z 2011 roku.

Jeśli ktoś nie lubi zwiedzania może skorzystać kupując na obecnych tutaj straganach różne upominki i gadżety.

Norymberga

Jeśli ktoś lubi sztukę to idealny miejscem do zwiedzenia jest : Albrecht-Dürer-House. Można tu znaleźć pracę najlepszych artystów. Innym polecamy zwiedzanie ogrodu zoologicznego czy też Muzeum DB, które zawiera infromacje na temat kolejnictwa.

Regensburg

Przez wielu to miasto określane jest mianem najpiękniejszego. Można tutaj zwiedzić The Old Chapel i St James’s Scottish Church oraz wiele innych ciekawych kościołów. W mieście można znaleźć wiele parków. Dla koneserów sztuki wartym obejrzenia jest  Galeria Wschodnioniemiecka oraz muzeum Keplera.

Rugia

Jest to idylliczna wyspa nad wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Miejsce to dostarcza różnych form rekreacji dla osób. Polecamy do zwiedzenia i obejrzenia Cape Arkona, który jest najbardziej na północ wysunięty koniec wschodnich Niemiec. Wartym obejrzenia jest Sellin – wspaniały nadmorski kurort i Racing Roland – pociąg parowy, który pozwala zwiedzać wyspę.

Mamy nadzieje, że podaliśmy kilka przykładów miejsc wartych obejrzenia w Niemczech i dostarczyliśmy więcej powodów aby odwiedzić ten kraj. Jeśli planujesz zwiedzanie samochodem nie zapomnij skorzystać z usług naszej wypożyczalni samochodów.