10 punktów ważnych przy wypożyczeniu auta

Komfortowy bus 9 osobowy
Czerwiec 17, 2017
Kilka różnic pomiędzy wynajmem długoterminowym a leasingiem samochodu
Lipiec 16, 2017

10 punktów ważnych przy wypożyczeniu auta

auta z wypozyczalni

Niektórzy potrzebują samochodu z wypożyczalni dość często i znają zasady wynajmu aut. Inni wynajmują sporadycznie i właśnie do nich skierowane są te punkty, które pomogą przy wynajmie auta.

Zarezerwuj auto właściwej klasy

Każda z wypożyczalni ma odmienne auta w każdej klasie. Aby uniknąć sytuacji, że dostanie się auto z klasy wyższej i przez to droższe warto poświęcić chwilę aby wybrać auto właściwe, mieszczące się w budżecie na to przeznaczonym tak aby przy odbiorze nie być rozczarowanym. Rezerwując auto z wyprzedzeniem można uzyskać ciekawe rabaty szczególnie jeśli auto będzie wykorzystywane w sezonie letnim o największym obłożeniu w wypożyczalniach. Przy rezerwacji warto podać dokładne godziny wypożyczenia oraz odbioru auta a w przypadku odbioru auta z lotniska godzinę przylotu oraz numer lotu.

Punktualny odbiór.

Bądź punktualny przy odbiorze auta. Warto nawet przybyć kwadrans przed umówionym czasem odbioru. Auta w wypożyczalni są przygotowane, wyczyszczone, zatankowane i czekają na odbiór na ustaloną godzinę. Jeśli zdarzy się spóźnienie warto poinformować obsługę o tym fakcie. Ułatwi to obsłudze wiele czasu na wydanie Tobie pojazdu

Dokumenty

Przy odbiorze należy mieć przy sobie wszystkie potrzebne ważne dokumenty: dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy ważne na terenie Polski. Przy odbiorze zostanie sprawdzony wiek oraz wymagany okres posiadania prawa jazdy.

Wymagana kaucja za wypożyczany samochód

Przy odbiorze wypożyczanego samochodu wymaga jest wpłata kaucji. Można dokonać wpłaty w gotówce lub potrzebna kwota może być także zablokowana na karcie. Przed wynajmem warto upewnić się jaka jest dokładnie wymagana kwota za dany wypożyczany samochód.

Negocjacje przy wynajmie samochodu

W przypadku wcześniejszej rezerwacji wszelkie informacje dotyczące wynajmu są przekazywane przez obsługę. Podawana jest kwota wynajmu oraz potrzebna kaucja. Negocjowanie tych kwot przy samym wynajmie jest utrudnione i może być kłopotliwe dla obsługi.

W drodze do wypożyczonego samochodu

Podpisując umowę warto zapytać o warunki podpisywanej umowy aby mieć świadomość swoich praw i obowiązków związanych z użytkowaniem samochodu.

Rundka wokół wypożyczonego auta

Po przybyciu do auta warto zobaczyć czy nie ma uszkodzeń aby później w przypadku ich znalezienia przy zdawaniu samochodu nie mieć żalu do obsługi. Warto sprawdzić szybę czy nie ma uszkodzeń oraz przedni zderzak czy nie ma zarysowań.

Uruchomienie samochodu

Będąc wewnątrz za kierownicą i po uruchomieniu samochodu warto zapoznać się z autem i jego wyposażeniem a także sprawdzić informacje na desce rozdzielczej o stanie pojazdu.

Szerokiej drogi

Być może najważniejszy punkt dotyczący wypożyczenia pojazdu i brzmiący może banalnie: jedź spokojnie i szerokiej drogi. Jadąc zgodnie z przepisami nie spotka cię nic niepokojącego po drodze.