ul.Jagiellońska 67b Szczecin

tel. 881 67 67 67

Wybrane Pytania - Dział techniczny

1) Co należy zrobić w przypadku awarii auta lub zdarzenia drogowego?

W przypadku jakiejkolwiek awarii, problemów z samochodem lub w przypadku kolizji drogowej i innych zdarzeń jakie związane są z wynajętym autem, należy skontaktować się z numerem telefonu (+48) 881 67 67 67. Pracownik wypożyczalni udzieli wszelkich informacji oraz wskazówek jak należy postępować w takiej sytuacji. Informacja pod podanym numerem telefonu dostępna jest przez 24 godziny na dobę.

2) Czy w trakcie wynajmu można wykonywać jakiekolwiek czynności serwisowe?

Przed wynajem każdy samochód przechodzi dokładną kontrolę, która przygotowuje auto do wynajęcia. Wszystkie auta są sprawne technicznie, czyste oraz są zatankowane do pełna. W trakcie wynajmu należy wykonywać standardowe czynności jak: sprawdzenie poziomu oleju, ciśnienia powietrza w oponach itp. Ważne jest także zwracanie uwagi na sygnalizację kontrolek na desce rozdzielczej pojazdu. Gdy zostanie wyświetlona informacja o problemie w aucie należy przedsięwziąć odpowiednie kroki. W przypadku gdy zbliży się termin przeglądu technicznego samochodu bądź też okresowej wymiany opon, prosimy o kontakt  pod nr telefonu (+48) 881 67 67 67

3) Czy samochody oferowane przez wypożyczalnie  auto67.pl posiadają ubezpieczenie?

Wszystkie samochody w naszej firmie, posiadają pełny pakiet ubezpieczeń. Ubezpieczenie podstawowe odpowiedzialności najemcy ogranicza się do wysokości udziału własnego (z zastrzeżeniem regulaminu). W przypadku szkód jakie powtaną  z winy innego użytkownika ruchu, nie ponoszą Państwo konsekwencji, pod warunkiem zastosowania się do zasad regulaminu wynajmu.

4) Jakie przepisy ruchu drogowego obowiązują w Polsce?

Ograniczenie prędkości
-w terenie zabudowanym w godzinach od 5 do 23 obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz., a w godz. od 23 do 5 rano - do 60 km/godz. 

-poza terenem zabudowanym można jeździć z prędkością do 90 km/h

-w strefie zamieszkania, np. na terenie osiedla, ograniczenie prędkości wynosi 20 km/godz. 

-na drodze ekspresowej dwupasmowej można jechać z prędkością do 100 km/godz. 

-na drodze ekspresowej dwujezdniowej (o co najmniej dwóch pasach w każdą stronę) dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/godz. 

-na autostradach limit prędkości wynosi 140 km/godz.


Prędkości w Polsce


Pasy bezpieczeństwa
Obowiązek zapinania pasów w samochodzie osobowym dotyczy wszystkich podróżujących, także tych siedzących z tyłu pojazdu.
Foteliki ochronne
W samochodach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, musi być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
Użycie świateł
Podróżując po kraju mamy obowiązek całodobowego włączenia świateł podczas jazdy przez cały rok.
Telefon komórkowy
Rozmowa przez telefon komórkowy bez użycia zestawu głośnomówiącego lub zestawu słuchawkowego jest w Polsce zabroniona. Nie wolno również włączać głośnej muzyki, która może zagłuszać sygnały z otoczenia.
Jazda pod wpływem alkoholu
W Polsce dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,2 promila.
Inne
Pojazdy poruszające się po polskich drogach muszą być zaopatrzone w gaśnicę oraz trójkąt ostrzegawczy.

W Polsce przepisy ruchu drogowego reguluje ustawa z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. nr 108, poz. 908 z późn. zm.).

5) Jakie prędkości obowiązują za granicą?

Poniższa tabela pokazuje jakie obowiązuje maksymalne prędkości za granicą.


Maksymalne prędkości za granicą


6) Co  przypadku gdy posiadam dodatkowe pytania?

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem telefonu (+48) 881 67 67 67, gdzie zostaną Państwo połączeni z osobą która z pewnością odpowie na Państwa pytania.